@365tipu

Zápasíte na touchpadu s náhodnou změnou zvětšení/zmenšení písma v prohlížeči? Nastavte si vše podle vlastní potřeby

Už v Co je to Precison Touchpad (u počítačů s Windows)? A jakou to hraje roli? byla řeč o tom, že lepší touchpady (u lepších notebooků) umí lepší věci, tedy konkrétně velmi různorodá gesta – jedním i více prsty a v různorodé podobě.

V praxi to ale může znamenat, že budete na touchpadu vyvolávat věci, které možná vyvolávat nechcete. Osobně jsem s tímhle zápasil na ASUS ZenBook UX430UN-GV057R – neustále se mi dařilo zvětšovat či zmenšovat písmo v prohlížeči.

Což je trochu dáno tím, že s touchpady si už desítky let moc nerozumím (mám raději myš), ale také tím, že touchpad na tomto notebooku nemá oddělené levé/pravé tlačítko, ale nacházejí se ve spodní části celé „desky“ touchpadu.

2018-02-24 13_10_56-Nastavení.png

Tady pamatujte, že touchpad (podobně jako myš) má různé možnosti nastavení. Přes Win+I se dostanete do Nastaveni/Settings -> Zařízení/Devices -> Myš/Mouse a TouchPad (Windows 10 a možná některá verze před).

2018-02-24 13_12_18-Myš – vlastnosti.png

U Myš/Mouse přímo nic použitelného nenajdete, potřebujete se přes Další možnosti myši dostat do původního ovládacího panelu pro Myš – tam se vám může hodit rychlost dvojkliku myši, kde možná budete potřebovat zvýšit.

2018-02-24 13_16_55-Nastavení.png

U Touchpadu je ale na výběr podstatně víc možností (za předpokladu, že máte „přesný touchpad).  Užitečné může být třeba i to, že odškrtnete „Při připojení myši nechat touchpad zapnutý“ – řeší to případně otravné aktivování myši při psaní v okamžiku, kdy máte připojenou myš.

2018-02-24 13_17_16-Nastavení.png

Jedna z nejpodstatnějších voleb zde ale je Stažením prstů můžete měnit velikost zobrazení – tohle je přesně to co chcete vypnout, aby se vám neustále neměnila velikost písma v prohlížeči.

Zjistíte zde i jaké všechny gesta/víceprsté kombinace je možné používat a na konci je k dispozici uvedení touchpadu do výchozího nastavení – hodit se bude pokud se vám to podaří nějak špatně přenastavit.

TIP: Windows 10 umí rolovat oknem nad kterým je kurzor a jiné drobnosti k myši a touchpadu prozradí ještě nějaké ty drobnosti týkající se použití myši a touchpadu ve Windows 10. Ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 pak najdete stovky tipů a triků k Windows 10 i starším verzím Windows.

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky