@365tipu

Windows 10 umí rolovat oknem nad kterým je kurzor a jiné drobnosti k myši a touchpadu

Ve své podstatě je to docela zábavné, protože Microsoft do Windows postupně přidává věci, které pro uživatele Unixů/Linuxů jsou běžné už řadu let. Třeba právě tahle funkčnost, že není nutné aktivovat okno, aby jim bylo možné rolovat. Zkuste Nastavení -> Zařízení -> Myš  & Touchpad a volbu „Scroll inactive windows when i hover over them“ neboli „Posouvat zobrazení v neaktivních oknech, když na ně najedu myší“. A pozor, po instalaci je to aktivní.

Windows 10 umí rolovat oknem nad kterým je kurzor

Mimochodem, právě tady můžete prohodit tlačítko na myši (první volba). Můžete si tu také nastavit, jak „hodně“ se bude rolovat, když použijete kolečko na myši. A přes „Další možnost myší“ se dostanete, no hádejte kam, ke klasickém původnímu Control panelu pro Myš. Tam si můžete například vybrat jiný ukazatel myší i zda má například stín či zanechává stopu (umožní to lépe ho vidět), rychlost a další parametry, přichycování na dialogy i se dostat k nastavení hardware.

Ještě připomenu, pokud máte touchpad tak výše uvedené nastavení vypadá jinak. Můžete si tam nastavit zda má touchpad zůstat aktivní i po připojení myši, prohodit směr na touchpadu i změnit reakční dobu, pro zabránění reakcí na náhodný dotyk. A určitě tam bude ještě něco dalšího jinak.

Související užitečnost najdete v Jak ve Windows zapnout aktivování okna při přejetí kurzorem myši

TIP: Co je to Precison Touchpad (u počítačů s Windows)? A jakou to hraje roli? vám vysvětlí, proč je dobré mít notebook s touchpadem nesoucím označení Precision Touchpad. V Zápasíte na touchpadu s náhodnou změnou zvětšení/zmenšení písma v prohlížeči? Nastavte si vše podle vlastní potřeby zjistíte, že mít právě tenhle lepší Touchpad se opravdu vyplatí

TIP: Ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 pak najdete stovky tipů a triků k Windows 10 i starším verzím Windows.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky