TIP#987: Jak odesílat (anonymně) e-maily z dočasných e-mailových adres?

V Jak si pořídit anonymní e-mail?  byla řeč o tom, jak si můžete pořídit trvalou e-mailovou adresu (schránku) a bezpečně k ní přistupovat. Trochu jinou variantou je to, že potřebujete dočasnou e-mailovou adresu -ať už jenom pro odeslání něčeho někam, nebo pro registraci do nějaké online služby. Možná budete naopak potřebovat jenom „schránku“ do které maily budou chodit, ale vy z ní nic nebudete posílat. Nebo, obecně, prostě něco, co nechcete aby zůstalo funkční a vy se o to museli starat.

Na výběr jsou různorodé online služby (viz dále) které můžete za tímto účelem použít. Nezapomínejte ale, že pokud chcete zůstat anonymní, tak musíte stále pamatovat na využit spolu s VPN a Tor prohlížečem.

Pokud nepotřebujete trvalou e-mailovou adresu, tak poslouží například Guerilla Mail www.guerrillamail.com – z téhle služby prostě můžete odeslat anonymní e-mail a mít jistotu, že chvíli po odeslání e-mailová adresa už nebude existovat. Pro dlouhodobější užívání se tedy nehodí, ale pro rychlé akce ano. Tuhle službu ve spojení s Torem můžete používat pro posílání mailů, na které nevyžadujete odpovědi.

Užitečný může být i Mailinator mailinator.com. Tady si můžete „založit“ e-mail, na který lze posílat i odpovědi (ale ze kterého nelze nic posílat). Vtipné je, že zde vlastně neexistují poštovní účty v klasickém pojetí, prostě použijte pro e-mailovou adresu něco unikátního, služba přijímá e-maily a zprostředkuje je po zadání „vašeho“ e-mailu. Žádné heslo k němu ale není, takže kdokoliv bude moci číst cokoliv bylo na tento e-mail posláno, takže na to pamatujte a název účtu si pořiďte nějaký dostatečně náhodný. Tohle je dobře použitelné pro zakládání účtů, které vyžaduji pro založení e-mail.

Stejné je hide-your-email.com, jen je tu jedna malá výhoda, můžete si přidat k vámi vygenerované adrese heslo, takže se nikdo nebude moci podívat, co tam přišlo. Stejně jako u Malinatoru tady ale není možné posílat maily. Což ale můžete zvládnout snadnou pomoci jiný služeb či přímého využití SMTP.

TIP: Služby pro jednorázové e-maily se často označují jako „trash mail“. To proto, že jakékoliv e-maily s nimi poslané či přijaté vlastně velmi rychle skončí v koši, jde o odpadky.

Stejné jako předchozí dva je Email on Deckwww.emailondeck.com – rozdíl je v tom, že adresa co dostanete je dost hodně náhodná a nevydrží víc jak nějaké dvě hodiny. Pak přestane existovat – opět platí, že umožňuje pouze příjem, ne odesílání.

Mírně jiný je TrashMail trashmail.com – tam vytvořené adresy umí přeposílání na vaši adresu. Jak dlouho budou e-maily takto vytvořené existovat se odvíjí od počtu přeposlání, ty neomezené jsou už ale plně placené.

TIP: Nezapomeňte na zdejší souhrn na téma bezpečnosti a soukromí na Internetu ‣ Průvodce bezpečným Internetem, který bezpečný být nemůže