@365tipu

iOS 11 má nové Přepínání aplikací, Dock i Ovládací centrum

19. září uvolněný iOS 11 je plný problémů, které vypadají, jako kdyby Apple vůbec netestovalo a prostě (opět) něco nehotového pustilo ven. Začíná to už tím, že abyste si zobrazili běžící aplikace a umožnili přepnutá mezi nimi (a také nové Ovládací centrum/Control Center), tak máte udělat swype od spodního okraje obrazovky. Jenže, záleží na tom „jak dobře“ to uděláte.

Pokud to neuděláte dostatečně pečlivě, tak vám na pozadí zůstane původní obsah a celé je to extrémně nečitelné – názvy aplikaci se překrývají s ikonkami na ploše a při posouvání máte pocit, že vám to brzy roztrhne hlavu.

2017-09-19 22.57.35.png
Špatně jste popotáhli, styďte se.

Pokud to uděláte pečlivě, tak se zobrazí správná podoba, kdy na pozadí je pouze podkladový obrázek a je rozmazaný. Pak už je přepínání i samotné  Ovládací Centrum/Control Center čitelný a použitelný dobře. Jako ukázka toho jak hodně záležit na potlačování nepotřebných věcí na displeji je tohle absolutně dokonalé.

2017-09-20 16.35.55.png
A tady je jak to má správně být. Prostě se naučte tahat zespoda.

Swipe zespoda navíc funguje rozdílně pokud jste na ploše, tam rovnou zobrazí běžící aplikace současně s Ovládacím centrem Při použití ve spuštěné aplikací vám nejprve zobrazí Dock (což je ona řada ikonek dole, oproti dřívějším verzím podstatně změněná) a teprve když pokračujete v tažení (nebo znovu více popotáhnete) se běžící aplikace „minimalizuje“ do přehledu a zobrazí se běžící aplikace i Control Center.

TIP: V Ovládací centrum (Control Center). Jak na něj. A pozor, v iOS 11 je radikálně jiné  se dozvíte vše o tom jak funguje (nové) Ovládací centrum.

V přehledu běžících aplikací stále platí, že je můžete popotáhnout nahoru a ukončit tak jejich běh.

K Docku se ještě vrátí samostatný tip, ale tady rovnou upozornění, že značný problém se objevuje i zde – původní dlouhý stisk ikony (co má vyvolat možnost odstranění z docku nebo odinstalaci aplikace u ikon na ploše) přestává fungovat a musíte nejenom dlouho podržet, ale ještě mírně po posunout ikonu tam a zpět. Ale opravdu jenom mírně, protože delší posun znamená změnu umístění ikony.

Dock má k tomu ještě navíc problém v tom, že obsahuje až devět ikonek a „-“ v levém horním rohu ikony je tak malé, že se něj prakticky nedá trefit.

PS Výše zmíněný samostatný tip k Docku najdete v Nový Dock v iOS 11. Jak s ním zacházet. Co si možná vypnout. A co má společného s multitaskingem

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky