@365tipu

Jak nastavit notebook či tablet s Windows 10 pro dohledání v případě ztráty či odcizení?

To, že si můžete iPhone/iPad či zařízení s Androidem nastavit tak, aby bylo možné dohledat jeho pozici a na dálku ho smazat, to doufejme víte. Je to jedna z věcí, kterou je poměrně dost vhodné udělat, telefony, tablety i notebooky se snadno ztrácejí, nebo jsou cílem nenechavců. Víte ale, že totéž můžete udělat s notebookem či tabletem s Windows 10?

Začněte tím, že se vydáte přes Settings -> Update & Security -> Find My Device (Nastavení -> Aktualizace & zabezpečení -> Najít moje zařízení).  Pokud vyhledání máte zapnuté, je možné ho vypnout (bude nutné se přihlásit pro ověření identity). Není-li zapnuté, aktivujte si možnost vyhledání (je nutné být přihlášen jako správce a pokud máte laptop/tablet přihlášený do domény, tak tuto funkčnost zapnout nemůžete)

2017-08-27 10_24_13-Nastavení.png

Samotné nalezení ztraceného zařízení je na webu – account.microsoft.com/devices. Aby vaše zařízení bylo možné najít, tak musí být připojené přes WiFi – bohužel tady nejsme v mobilních telefonech, kde je k dispozici GPS, takže neočekávejte velkou přesnost. Pokud vámi postrádané zařízení nemá připojení k Internetu (přes WiFi či pevné), tak nepůjde vůbec najít. Vyhledání zařízení připojených přes pevný Ethernet funguje natolik, nakolik je možné pomocí IP adresy určit, kde se zařízení nachází, tedy velmi nepřesně.

TIP: Hodit se určitě bude i Jak chránit tablet či telefon pro případ ztráty či odcizení?

2017-08-27 10_28_11-Účet Microsoft _ Vaše zařízení.png

Pokud hledáte nějaké to znepřístupnění či smazání na dálku, tak bohužel, tuto funkčnost Windows 10 nenabízí. V případě notebooků a tabletů je velmi vhodné mít zapnuté šifrování (Bitlocker) a jistotu, že se případný zloděj či náhodný nálezce do zařízení snadno nedostane. Pro případné vymazání na dálku musíte používat nějaké k tomu určené software (Intune, Prey a určitě najdete další)

2017-08-27 10_29_38-Účet Microsoft _ Stav zařízení.png

Nezapomeňte, umět najít vaše zařízení se může hodit, ale především musíte chránit jeho obsah. Tady viz Jak chránit notebook (laptop) pro případ ztráty či odcizení?

TIP: Pro zařízení s Androidem viz Google Najdi moje zařízení vám může říct kde je mobil. Ale také třeba kde je vaše dítě či Android Device Manager vám umožní najít i smazat váš telefon či tablet. Najít telefon umí Google dokonce přímo z vyhledávacího políčka: Napište „find my phone“ do Google a najde váš telefon. Ale umí toho víc

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky