@365tipu

TIP#590: Android Device Manager vám umožní najít i smazat váš telefon či tablet

Android Device Manager možná neznáte, ale měli byste. S pomocí této služby můžete zjistit, kde se nachází váš telefon, prozvonit ho, uzamknout ho, případně ho na dálku smazat. Hodit se bude i pokud hledáte kam jste doma založili telefon, ale ještě více když ho ztratíte nebo vám ho někdo ukradne.

POZNÁMKA: V Google Najdi moje zařízení vám může říct kde je mobil. Ale také třeba kde je vaše dítě je poněkud více detailní a aktuálnější podoba tohoto staršího tipu.

Funkční nalezení mobilu bude samozřejmě záviset na tom, že je mobil zapnutý a dokáže použit jak geolokační služby, tak připojení k Internetu. Vše najdete na www.google.com/android/devicemanager a také v podobě aplikace Find My Device v Google Play.

2016-08-20 10_24_00-Android Device Manager

S Android Device Manager mimochodem souvisí i to, že můžete napsat „find my phone“ do Google a najde váš telefon.

Zapnout Android Device Manager je možné přímo v Androidu, není nutné pořizovat výše uvedenou aplikaci. Přes Nastavení/Settings se vydejte do Security/Zabezpečení najděte Správci zařízení/Android Device Manager a tam prostě tuto službu povolte. Nezapomeňte, že je nutné aby telefon (či tablet) byl přihlášený k účtu Google. Pomocí může i nápověda. Pokud máte telefonů či tabletů více, tak je všechny můžete najít a ovládat stejným způsobem.

POZOR: V Počítač, notebook i mobil, nenechávejte volně přístupný: Zamykejte, chraňte heslem se dozvíte to podstatné, že pokud nebude váš mobil uzamčený, tak vám výše popsané už moc nepomůže. Hodit se určitě bude i Jak chránit tablet či telefon pro případ ztráty či odcizení?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky