@365tipu

TIP#119: Napište „find my phone“ do Google a najde váš telefon. Ale umí toho víc

K tomu aby následující věci fungovaly musíte mít telefon s Androidem, na něm poslední verzi Google aplikace, aktivní Web & App activity (Aktivitu na webu a v aplikacích) a povolené Google Now (případná nápověda k propojení vašeho telefonu a nastavení je zde).

Právě prostřednictvím karet v Google Now se totiž projeví to, co si z počítače odešlete do telefonu. Velmi dobře můžete níže uvedené vychytávky využít ve svůj prospěch.

send-directions-google
  • send directions(v dokumentaci ja uvedeno „send directions to my phone“) použijete k vytvoření karty, která obsahuje mapu s instrukcemi jak se dostanete na nějaké místo. Funguje pouze v US verzi Google.
  • „send a note“ či „note to self“ (možná ale i „send a note to my phone“) by mělo otevřít kartu pro zadání poznámky, textu, která se poté odešle jako karta na váš telefon. Funguje pouze v US verzi Google.

TIP: V K čemu je v Google dobrý operátor site: (a jaké další jsou užitečné) najdete řadu dalších „triků“, které můžete použít ve vyhledávacím políčko. Jde ale o „operátory“, tj. parametry vyhledávacího dotazu, které ho nějak ovlivňují.

  • „set an alarm“ by vám měl umožnit nastavít na telefonu buzení. Funguje pouze v US verzi Google.
  •  „set an reminder“ nastavuje upozornění, založené buď na čase nebo na místě. Ověřeno coby funkční i v českém Google.
google-set-an-reminder

TIP: Máme si s partnerem sdílet polohu mobilního telefonu? A co s tím u dětí?

Je velmi pravděpodobné, že některé ze zmíněných budou v české verzi Google nefunkční – je možné je používat pouze v US verzi Google. Nefunguje (na konci dubna 2015) poslání poznámky, nastavení budíku ani poslání instrukcí na cestu. Můžete se ale přepnout na „US“ verzi Google a použít to tam, třeba takto:

U některých z těchto příkazů by mělo být rovnou možné přidat potřebné informace, tedy třeba „note to self nezapomenout deštník“ nebo „set an alarm for 7:00„.

TIP: jsou další sbírkou užitečnosti v Google, ale v tomto případě jde o řadu konkrétních služeb či webů.

Je dost pravděpodobné, že tuto funkčnost bude Google rozšiřovat. A možná se tak dočkáme i toho, že bude vše přeloženo do češtiny a/či fungovat v české verzi Google.

Foto: Gratisography.com

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky