Jak posláním e-mailu založit úkol (kartu) v Trello?

Po mnoha a mnoha letech pokusů s různorodými úkolník a několika kol pokusů s Trello jsem nakonec právě Trello začal (tak nějak) používat. Zčásti i proto, že jsem si mezitím něco podobného Trellu vytvořil v dokumentech v Google Docs. A také proto, že při záplavě věci k udělání a hlídání to opravdu chce něco co jde rozumně ovládat, automatizovat a používat na počítači, mobilu i  tabletu. Takže se v rámci @365tipů asi objeví porůznu různé tipy pro Trello, které nedostanou číslo.

Ten první zásadní tip, který velmi osobně potřebuji, je ten, že když odešlu e-mailem nějaký dotaz (typicky třeba pro nějaký článek), tak potřebuji hlídat zda jsem dostal odpověď. Novinářské dotazy dost často prostě končí ignorováním, nebo odpovědí, která zásadně neodpovídá na dotaz. Tohle se dá řešit v Gmailu štítkováním a hlídáním tam, ale trochu snazší řešení je v okamžiku odeslání e-mailu kopii vložit do Trella jako úkol (kartu).

2017-06-03 09_51_35-Novinařina _ Trello.png

V Trellu (a Gmailu) je tohle řešitelné snadno. V rámci Nástěnky si nastavíte e-mail nástěnky – vznikne unikátní e-mail, na který je možné poslat cokoliv (v slepé kopii pochopitelně, protože ho nechcete nikomu dalšímu jen tak dávat) a ono se to vloží na vybranou kartu

TIP: O zde popisované věci je řeč i v  Jak na Inbox zero. Co si počít se záplavou e-mailů aneb o co se pokusit v roce 2018. Najdete tam praktický pohled na to, jak Inbox Zero dodržovat.

V Gmailu (ale můžete to udělat i v dalších e-mailových klientech) si pak založíte v kontaktech tuhle adresu pod nějakým logickým názvem – osobně tyhle názvy začínám TRELLOWATCH a doplňuji identifikaci (a všechny je dávám do skupiny TRELLO). Při psaní e-mailu se pak po napsání „trello“ objevuje našeptávač se všemi takto vytvořenými e-maily.

Což je v zásadě všechno co musíte udělat. Pokud to chcete dělat ještě nějakým pokročilejším způsobem, tak existuje GMail to Trello rozšíření pro Chrome. A nezapomeňte, že poměrně hodně věcí s Trello umí dělat pomůcky jako je IFTTT či Zapier.

TIP: No a jasně, tohle tak trochu patří do zdejší rubriky ‣ GTD aneb jak prorazit prokrastinaci