@365tipu

TIP#667: Jak na Instagramu hledat víc hashtagů než jeden?

To, že Instagram je zásadně závislý na používání nejspíš víte (pokud snad ne, tak viz Instagram a hashtagy, jdou opravdu dobře dohromady). To, že je hashtagy možné na Instagramu vyhledávat určitě víte také. Nakonec je to nejzásadnější nástroj pro nejenom objevování fotek, ale také pro správné používání hashtagů u vašich fotek.

Jenže, hledání v mobilní/Windows aplikace (stejně jako hledání na www.instagram.com) umí hledat jenom jeden hashtag. Není fulltextové a pokud chcete najít určitou fotografii, kde se vyskytuje společné více hashtagů, tak tudy cesta nevede. Samotné API od Instagramu, kde je dostupné vyhledávání, také nic takového neumí.

TIP: Velmi užitečný pro hashtagy je tip Jak zjišťovat potřebné hashtagy k příspěvkům na Instagramu. Kompletní návod

Je dobré vědět, že mírně pomůže Google s pomocí site:instagram.com se dostanete k řadě fotek, které má Google v indexu. Jen nezapomeňte, že je potřeba dotaz poněkud vylepšit uzavřením hashtagů do uvozovek – například jako site:instagram.com „#black“ „#cat“. Jedna zásadní vada tu ovšem je, nemůžete přepnout na Google Images (protože Instagram fotky blokuje)..

Další řešení je, že zkusíte některé z „pokročilých“ vyhledávacích nástrojů pro Instagram – některé z nich umí vyhledávat více hashtagů.

Můžete tak do, například, www.mulpix.com zadat hledání „#black #cat“ a doufat, že to co dostanete zpět bude mít dostatek opravdu černých koček. Což pochopitelně nebude.  Jeden důvod o kousek níže, druhý je ten, že i když zadáte hashtag, tak Mulpix # na počátku vyhodí a hledá slova. Nakonec to je patrné i ze zobrazení výsledků, kde v horním poli zůstane pouze „black cat“.

POZNÁMKA: Proč na #black #cat nedostanete hlavně černé kočky? Protože hashtagy vyplňují lidé a snaží se k fotce nalákat další lidi. Což bohužel obnáší přidávání záplavy hashtagů, které k fotce nepatří.

Další vyhledávač umějící více hashtagů na Instagramu najdete na www.mixagram.com, ale tady bohužel není moc jisté, kdy se vám podaří najít funkční službu.

2016-11-29 07_23_09-Nové oznámení.png

Třetí možnost je www.hashtagpirate.com, ale ani tady nemohu zodpovědně potvrdit, že to něco najde. Nebo, lépe řečeno, že to vůbec funguje (v listopadu 2016 předkládalo místo hledání přihlašovací formulář do WordPressu). Každopádně, pokud to bude někdy opět fungovat, tak pozor, do vyhledávání se tam hashtagy nezadávají s „#“.

Vyhledávání více slov (a tím i více hashtagů) doplnil nedávno i www.socialrank.com (musíte se přihlásit přes Instagram abyste se dostali k něčemu co jde použít), ale není moc jisté, že ve veřejné (a hlavně zdarma) použitelné podobě něco takového poskytují

Čistě teoreticky by www.picodash.com měl umět hledat více hahtagů. Jde ale o placenou službu. Vypadají jako když mají 3 denní tria, ale nějak se mi ho nikdy nepodařilo najit.

POZNÁMKA: Víte jak výše uvedené weby nabízející hledání více hashtagů fungují? Použijí API pro vyhledávání jednotlivých hashtagů, uloží si nalezené a pak jednotlivý vyhledávání spojí. Výsledek je ten,. že to je zoufale pomalé a krajně nespolehlivé. 

TIP: ‣ Návod pro Instagram vás naučí řadu dalších věcí, které se týkají Instagramu. Školení Instagram pro firemní i osobní marketing případně může posloužit velmi praktickou celodenní záplavou informací. Podívejte se na volné termíny tohoto školení Instagramu v Dobrém webu. 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky