Jak vyřešit zasekávající se klávesy ve hrách ve Windows?

Dal bych tomu i číslo, ale je to poněkud hodně specifické. Ale hodně dobré, protože tenhle problém jsem měl hodně dlouho a neuvěřitelně mi pil krev ve World of Warcraft i jinde. Poznáte to snadno, herní postava se při pochybu zasekne na nějakém pohybu – bude se točit dokola, poběží do předu, dozadu, podle toho jakou klávesu jste právě na klávesnici měli stisknutou. Po chvíli se to „samo“ spraví aby po pár sekundách či minutách opět došlo k tomu samému.

Je to hodně k vzteku, protože občas sice pomůže zmáčknout právě tu klávesu co se „zasekla“, ale většinou nepomáhá vůbec nic. Prostě jenom počkat. Což může znamenat že spadnete ze skály, zabijí vás nepřítele nebo, ještě hůře, způsobíte nějaký problém partě nebo raidu, ve kterém jste.

Má to jedno jednoduché řešení – musíte Windows znemožnit vypínání USB zařízení z důvodu úspory energie. Což určitě udělat můžete, na herním stroji nic takového není potřeba. A jestli se divíte, tak se nedivte, ono to je opravdu tím, že Windows neznámo proč uprostřed hraní prostě vypnout USB port, ke kterému je připojena zrovna klávesnice.

2016-10-24 21_07_15-Zařízení a tiskárny.png

Celé to vyřešíte tak, že si v zařízeních (Ovládací Panely -> Zařízení a tiskárny) najdete věci jako Zařízení klávesnice standardu HID (a neuškodí se podívat i na takové ty věci jako Wired Keyboard 600 kterou jsem tam měl protože tu právě mám, případně i na USB Receiver, pokud nepomůže nastavení toho prvního) a vyvoláním Vlastností se překliknete na záložku Hardware.

2016-10-24 21_09_49-Logitech Gaming Virtual Keyboard – vlastnosti.pngTam postupně u jednotlivých voleb opět pomoci Vlastnosti -> Změnit nastavení získáte přístup k záložce Řízení spotřeby – a najdete tam Povolit počítači vypínat zařízení z důvodů úspory energie. Které prostě chcete vypnout, odšrtknout.

TIP: Co dělat, když se vám odpojuje zálohovací USB disk?

Neporadím vám kterou z dostupných položek bude stačit vypnout, samotného mne to už tak štvalo, že jsem to prostě proklikal komplet  a povypínal všude.

Problém to vyřešilo, už to několik hodin jede bez jediného „záseku klávesnice“.

Čistě teoreticky by tohle všechno mělo být řešitelné z jediného místa, ale ne vždy to tak je. O tom ale viz Jak nastavit Windows aby nedocházelo k vypínání USB zařízení

PS: Je dost dobře možné, že pokud máte občas se chaoticky chovající bezdrátovou myš (či myš přes USB), tak tam pomůže totéž.

PPS: Pokud nevíte co hrát, tak Co je to MMO? MMORPG? MOBA? Aneb kdo si hraje, nezlobí se určitě bude hodit.