@365tipu

TIP#562: Jak přenést soubory z jednoho cloudu do jiného?

Představte si, že máte v Dropboxu pár desítek gigabajtů fotografií a chcete je dostat do OneDrive od Microsoftu. Můžete to udělat tak, že si připojíte obě sítová úložiště do počítače a prostě v počítači zkopírujete potřebné složky z Dropboxu do OneDrive. A pak si počkáte, až se OneDrive postará o uložení do cloudu. Pokud máte pomalé připojení, tak můžete čekat i několik hodin. Dlouhých hodin. A celou dobu mít připojení ucpané.

Je tu ale podstatně lepší možnost – využít služeb, které umí přímo přenášet soubory a složky mezi jednotlivými cloudovými službami. Výhodu mají tu, že to provádějí kdesi na internetové páteři, takže to zvládnou podstatně rychleji. A také nijak nezatíží váš počítač či internetové přípojení.

2016-07-15 08_05_46-Start.png

Mover.iowww.mover.io – je jedna z prvních služeb tohoto druhu, která určitou dobu byla i zadarmo, dnes je nutné počítat s pár desítkami dolarů – buď za jednorázový přenos dat, nebo měsíčně za opakované přenosy.

MultCloud www.multcloud.com – se vám možná bude líbit tím, že má zdarma dostupnou verzi (omezenou přenosem 10 TB dat) a měsíční poplatek pro plnou verzi je pouze 4.99 USD měsíčně.

TIP: V Mám používat více cloudových úložišť? Praktické postřehy k životu se soubory v cloudu najdete hodně velmi užitečných postřehů k tomu jak  používat cloudová úložiště.

Pokud si jako příklad vezmeme MultCloud, tak se umí postarat o přenosy mezi službami Dropbox, Box, Amazon S3, Google Drive, OneDrive, SugarSync, Copy, Amazon, Cloudme, Cubby, MyDrive, Web.de, Yandex, idrive, Baidu, MediaFire, OwnCloud, Alfresco, Adrive, Flickr, HubiC, Evernote a Meta ale umí i souborové/síťové protokoly (WebDAV, FTP) a napojení na MySQL.

CloudHQ www.cloudhq.net – je další placená služba schopná přenosů mezi Google Apps, Office356, Dropbox, Amazon S3, SalesForce, Egnyte a jde na to trochu jinak, coby nástroj integrující více cloudových služeb.

IFTTTwww.ifttt.com – můžete využít pro přenos mezi cloudovými službami a úložišti, ale je nutné si uvědomit, že neumí „vzít všechno co tam mám a přenést to jinam“. Můžete ho využít na samém počátku, kdy si nastavíte pravidlo „pokud přijde nový soubor sem, tak ho přenes/zkopíruj někam jinam„. To samé můžete samozřejmě udělat i ve variantách této služby, viz IFTTT a ti další aneb jak automatizovat váš Internet

Cloudsfer www.cloudsfer.com – můžete použít zdarma pro přenos 5 GB, pak už vás čeká placení, které se odvíjí od objemu přenášených dat.

Rclonewww.rclone.org – vám pomůže pokud máte někde na páteři něco, kde můžete na příkazové řádce spouštět synchronizaci mezi cloudovými úložišti. Ale nakonec to můžete pouštět kdekoliv, ale tady musíte počítat s tím, že bude přenášet soubory skrz počítač, kde rclone běží.

AutoFileMove www.autofilemove.com – cenu zakládá na objemu a začíná na 9.99 USD (pro 10 GB) měsíčně a je to vcelku dost drahá služba.

Tradičně platí, pokud používáte nějakou službu, kterou nevidíte v přehledu, pošlete tip. Ať je možné doplnit.

POZNAMKA: Příští tip vám ukáže, jak můžete prohledávat napříč všemi cloudovými úložišti. Protože i na to najdete řadu užitečných služeb.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky