@365tipu

TIP#566: Jak vyhledávat napříč cloudovými službami?

Představte si, že máte Dropbox, Google Apps (Disk Google), SkyDrive (OneDrive) a možná i nějaký ten Flickr či jiné online úložiště, kde máte uložené tisíce souborů, ve kterých potřebujete najít ten co právě potřebujete. Je dobré vědět, že i na tohle můžete používat nějaké ty šikovné aplikace. Hodně z těchto vyhledávacích služeb se prolíná s jinou službou – soustředěním všech vašich souborových cloudů do jednoho místa (rozhraní)

Xendo je kupodivu rozšíření pro Chrome. Stačí ho připojit k vašim cloudům (Google Drive, Dropbox, Box, OneDrive, Pocket, Twitter, Asana, Office 365, Trello, Slack, Zoho, Sugarsync a další) a Xendo vám umožní vyhledávat napříč všemi. Jediná nevýhoda může být, že si tuhle službu můžete 14 dní užit zdarma, pak je nutné platit 9 USD měsíčně.

Jolicloud Drive je zdarma, neumí ale hledat a filtrovat tak dobře jako Xendo. Umí také připojit řadu služeb, a nejenom že v nich umí hledat, umí také soubory přesouvat – byť v zdarma dostupné verzi jsou zde omezení na velikost.Spatná zpráva je, že bez placení toho moc nepřipojíte.

Cloudo umožní připojit cloudová úložiště, ale také různorodné služby a vyhledávat v nich uložené soubory a informace.

AnyCloud vyhledává, zobrazuje a umožňuje připojit desítky úložišť i služeb. Zajímavé může být i to, že je zadarmo (ale je otázka, jak dlouho tomu tak bude). Vedle zoho přidává i nějaké možnosti sdílení a dalších vychytávek. Vedle úložišť tam můžete připojit i Gmail a sociální sítě (Facebook, Google+, Instagram).

ZeroPC je trochu víc, než jenom vyhledávání – vytváří váš osobní cloud propojením cloudových služeb a úložišť, které používáte. Přidává vám k tomu i něco jako pracovní plochu v prohlížeči. V zdarma dostupné službě je řada omezení, ale alespoň je možné si vše vyzkoušet a pochopit, jestli vám to k něčemu bude.

Otixo je další organizátor cloudů, kde na jednom místě budete mít všechny své cloudy a budete moci z tohoto jednoho místa pracovat se soubory ať jsou kde jsou.

MultCloud vytvoří z vašich „cloudů“ jeden velký disk, podobně jako ostatní služby. Umí jich přes dvě desítky. A vedle hledání umí i přenosy souborů, mazání a zobrazování (k čemuž používá Google). MultCloud najdete i v dalším tipu, ale o tom až v poznámce níže.

TIP: V Mám používat více cloudových úložišť? Praktické postřehy k životu se soubory v cloudu najdete hodně velmi užitečných postřehů k tomu jak  používat cloudová úložiště.

POZNÁMKA: Tento tip je tak trochu pokračování Jak přenést soubory z jednoho cloudu do jiného?  Jakkoliv tam šlo hlavně o přenos mezi úložišti, tyhle služby se tak trochu prolínají.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky