@365tipu

TIP#498: Jak restartovat či vypnout iPhone? Jak resetnout iPad?

Pokud používáte iPad nebo iPhone, tak jste s tím už asi setkali. Po delší době intenzivního užívání přestane fungovat WiFi, padají aplikace, vše je zpomalené nebo se chová chaoticky. Tohle jsou příznaky momentu, kdy potřebujete udělat restart, aby iOS naběhl znovu a lépe. A chvíli to opět fungovalo dobře.

iPad i iPhone každopádně patří k zařízením, které vlastně nikdy nevypínáte – alespoň ne tak, jako tradiční počítač – udělat to ale můžete, viz první popsaná metoda. Čas od času ale může iPad opravdu nutně potřebovat kompletní restart, což je druhá níže popisovaná metoda.

Klasický restart (reboot) aneb vypnutí

Držte uspávací/probouzecí tlačítko na horní straně iPadu/iPhone až do objevení červeného posuvníku. Použijte jej (bude na něm napsáno VYPNOUT, slide to power off). Poté použijte uspávací/probouzecí tlačítko pro klasické zapnutí (bude ho potřeba déle držet), které bude chvíli trvat. A stejně jako v dalším případě, i zde se budete dívat jenom na jablíčko na displeji.

TIP: Plná paměť v iPhone či iPadu? Jak uvolnit místo na iOSu?

ipad-tipy-triky-tlacitka-sleep-home (1).pngVypnutí budete potřebovat i tam, kde po vás budou chtít vypnout vaše zařízení  (a nebude jim stačit letový režim). Případně pokud budete cestovat, nebudete iPhone/iPad používat a chcete si (výrazně) ušetřit baterii.

Vynucený restart (hard reboot, force restart)

Pokud se vám podaří iPad/iPhone dostat do stavu neochoty komunikovat, zbývá jediná možnost – hard reboot, tvrdý reboot/restat.

V takovém případě držte uspávací/probouzecí tlačítko (horní hrana iPadu) zároveň s tlačítkem Home/Domů (střední tlačítko dole).

TIP: Jak často restartovat telefon, tablet, počítač? Jak poznat kdy je to vhodné?

Po chvíli čekání (10 sekund) dojde k restartu. Dejte si pouze pozor, abyste nedrželi obě tlačítka v okamžiku nového spuštění iPadu – dostali byste se do Recovery režimu (režimu obnovy).

Nové spuštění bude po dobu několik sekund až desítek sekund ukazovat na obrazovce jenom jablíčko. Po spuštění budete mít v iPhone/iPadu stále to, co jste tam měli předtím, není potřeba se ničeho obávat.

TIP: Pokud se někdy rozhodnete (nebo budete potřebovat) uvést iPad či iPhone do výchozí stavu a obnovit ze zálohy, tak byste měli vědět, že to může trvat velmi dlouho a není to až tak jednoduché, ale o tom více v Co to obnáší uvést iPad do výchozího stavu a obnovit z iCloudu? Hodit se může i Co dělat, když si koupím počítač, notebook, tablet či mobil ze showroomu co je už plně funkční

iOS 11 přinesl Shutdown v Nastavení

Novinka v iOS 11 je k nalezení v Settings -> General a tam dole najdete Shutdown, tedy vypnutí.

2017-10-07 16.20.02

Po zvolení se objeví obvyklý vypínací dialog.

2017-10-07 16.20.10.png

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky