TIP#363: Jak zjistím co mi nadměrně zatěžuje Mozillu Firefox?

Příliš mnoho rozšíření je dobrá cesta jak dostat prohlížeč do úzkých a zajistit si ho v nepoužitelné podobě. Platí to pro Chrome (viz Jak zjistím, co mi nadměrně zatěžuje Google Chrome?), platí to pro Firefox, platí a platit to bude pro každý prohlížeč – rozšíření potřebují paměť, zatěžují procesor. Je dobré mít opravdu jenom ty, které opravdu potřebujete. Občas se ale stane, že se některé rozšíření zblázní – jak najdete to, které vám dělá problém ve Firefoxu?

2015-12-26 11_55_37-about_addons-memory.png

Firefox nemá Správce úloh jako Chrome, místo toho si musíte pořídit rozšíření, které vám ukáže kolik paměti vám požírají ty ostatní.

Přidejte si do Firefoxu about:addons-memory (případně about:addons-memory 2016 pro Firefox verzí 48 a výše) a pak si ho pomocí právě „about:addons-memory“ otevřete v nové záložce. Přidávat a odebírat rozšíření ve Firefoxu pak můžete pomoci about:addons

Jestli je nějaké rozšíření příliš náročné na procesor nezjistíte. Tohle budete muset případně řešit klasicky. Postupným ubíráním jednotlivých rozšíření, než přijdete na to, které dělá potíže.

TIP: Spustit Firefox bez rozšíření je možné přes Menu -> Nápověda -> Restartovat se zakázanými doplňky.

Pokud používáte Internet Explorer, tak viz Jak zjistím co mi nadměrně zatěžuje Internet Explorer či Edge?