@365tipu

OneDrive občas přebere vládu nad PrintScreen klávesou, co s tím?

Čerstvá kumulativní aktualizace Windows 10 ze začátku listopadu skrývá jedno překvapení. Po restartu počítače zjistíte, že ačkoliv máte ukládání screenshotů od OneDrive vypnutí, přesto si OneDrive klávesu PrintScreen zablokoval pro sebe. Vámi používané screenshotovací software an to reaguje podrážděně a přestane fungovat, nemůže si totiž Print Screen převést na sebe.

V Nastavení pro OneDrive (vyvolatelné přes ikonku v liště) najdete záložku „Automatické ukládání“ a tam „Automaticky ukládat pořízené snímky obrazovky na OneDrive“. Je to patřičně obskurní, ale zapněte to, klikněte na OK, znovu jděte do nastavení, vypněte to a klikněte na OK. OneDrive uvolní PrintScreen a váš klasický software bude opět fungovat jak má.

2015-11-11 10_03_36-Microsoft OneDrive

To že si OneDrive přebral PrintScreen poznáte i tak, že po stisku této klávesy se vám objeví dialog od OneDrive. Pokud žádné extra software pro screenshotování nepoužíváte, je OneDrive dobrá volba pro tuhle funkčnost, zejména pokud využijete toho, že hotové snímky obrazovky se synchronizují do OneDrive a tím pádem můžete hotové snímky displeje z tabletu mít během pár sekund v počítači a dál s nimi pracovat.

TIP: Uživatelské složky ve Windows 10 si můžete přesunout jinam. Třeba i pro synchronizaci do OneDrive se hodí nejenom pro OneDrive. Tam popsaný postup jde použít pro každé cloudové úložiště

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky