@365tipu

Jak se z iPadu či Androidu připojit na plochu Windows 10? Microsoft Remote Desktop

Windows 10/8 i některé starší mají možnost vzdáleného přístupu – Remote Desktop. Funguje to tak, že se pomoci klientského software prostě připojí na dálku a dostanete svoji plochu v počítači – se vším všudy. Řeší to ostatně tip Jak přistupovat na vzdálenou plochu počítače s Windows? a najdete tam jak to ve svých Windows povolit.

Jednu ale věc je vhodné k tomuto tipu dodat v rámci nečislované záplavy tipů pro Windows/Windows 10. Microsoft má v App Store (tedy pro iPad, hlavně) aplikaci jménem Microsoft Remote Desktop (a má  ji i v MAC Store), stejně jako ji má v Google Play, tedy pro Android.

Spuštěný Vzdálený přístup na Windows 10 stroj s vyvolanými ovládacími prvky aplikace

Celé to funguje docela dobře, můžete si nechat i zobrazit „kurzor myší“ a jezdit s ním po obrazovce a má to další různorodé vychytávky. V okamžiku připojení se cílový systém uzamkne (pokud vám běží a hraje Spotify tak to moje vždycky natvrdo padne a je nutné ho zabít a znovu spustit). Počítejte samozřejmě s tím, že ovládat Windows vzdáleně z dotykové obrazovky tabletu není ideální. A poslední tip, pokud se to nebude chtít připojovat jménem počítače, tak je dost vhodné zkusit přímo IP adresu.

TIP. Aplikace a programy pro sdílení obrazovky na dálku

PS: Windows Home vzdálený přístup takto neumí. Bohužel.

PPS: Sice je řeč o Windows 10, ale jak plyne z textu i z hlavního tipu, takto se můžete připojovat i k předchozím verzím Windows.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky