@365tipu

Jak nastavím pozadí plochy, zamknuté obrazovky a pozadí pro přihlašovací plochu ve Windows 10?

Jednomu se těžko věří, že si nemůžete nastavit pozadí pro přihlašovací plochu. Tedy onu obrazovku, kde zadáváte jméno a heslo (případně na kterou se díváte, než protáhnete prst čtečkou otisků). Té na které je ono sofistikované hypertechnologicky generované okno s laserovými paprsky (ano, v YouTube k tomu najdete celý film o tom, jak se tohle vytvářelo).

TIP: Jak ve Windows 11 (ale i Windows 10) přizpůsobit zamykací obrazovku pokud to chcete vědět pro novější Windows

Jak nastavím pozadí plochy, zamknuté obrazovky a pozadí pro přihlašovací plochu ve Windows 10?

Microsoft ale nenabízí možnost nastavit si přirozeným způsobem jiný obrázek na tuto plochu. Nabízí ho Windows 10 Login Background Changer a pokud budete věřit autorům a ještě máte alespoň Visual Studio 2013 Express for Desktop, tak můžete tuhle pomůcku snadno použít. Každopádně jsou k dispozici i zdrojové kódy, takže si můžete vše ověřit.

Pokud nechcete obrázek, tak si můžete použití obrázku vypnout a nastavit jenom barvu. To se ale dělá v Registry – v “HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\System” najděte (nebo vytvořte) DWORD jménem “DisableLogonBackgroundImage” a nastavte ho na  “00000000” (místo původního „00000001„). Barvu to potom používá z „accent color“ neboli vypněte „Automaticky vybrat barvu motivů z mého pozadí“ (k nalezení v Nastavení -> Přizpůsobení -> Barvy) abyste mohli nastavit ručně.

Bude-li vám v nabízených barvách chybět ta vaše, spusťte si původní Ovládací panel přes „rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL desk.cpl,Advanced,@Advanced“ (tohle patří do příkazové řádky, pochopitelně).

Nastavení pozadí zamknuté obrazovky a pozadí plochy

Další dvě možnosti jsou už poměrně bezproblémové. Tedy pokud přežijete, že nastavení pozadí plochy má vliv na všechno možné, že si nemůžete opravdu volně nastavit barvu oken a řadu dalších nesmyslných omezení.

Změna pozadí obrazovky zamčeného počítače (lock screen)

Přes  Nastavení -> Přiupůsobení -> Zamykací obrazovka (Lock Screen) se vydáte na změnu pozadí obrazovky zamčeného počítače (lock screen). Vybrat si můžete mezi jedním obrázkem nebo sekvencí obrázků. Co navíc, můžete přidat aplikace, které se mají ukazovat v podobě „podrobných“ a „rychlých“ informací o stavu – na výběr budou pouze aplikace, které něco takového podporují.  Pozadí zamknuté obrazovky mimochodem není pozadím pro přihlašovací obrazovku (backround).

TIP: Ve výše uvedeném chybí to, že v Home je na výběr ještě Windows Spotlight a tady se vám bude hodit tip Jak vypnout inzeráty na obrazovce zamknutých Windows 10?

přes Nastavení-> Přizpůsobení -> Pozadí (Background) si můžete pořídit jiné klasické pozadí pracovní plochy (desktopu).

A konečně přes Nastavení-> Přizpůsobení -> Pozadí (Background) si můžete pořídit jiné klasické pozadí pracovní plochy (desktopu). Podrobněji v Jak na Windows 11 (a Windows 10) nastavit pozadí pracovní plochy (desktopu)

TIP: Jak ve Windows 10 odstranit vaše jméno ze zamykací obrazovky vám prozradí, jak na zamykací obrazovce neukazovat co nechcete.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky