@365tipu

Jak vypnout inzeráty na obrazovce zamknutých Windows 10?

Je to tady, dostali jsme Windows 10 zadarmo, takže si je užijeme s nějakou tou inzercí. Naštěstí se objevuje jenom na obrazovce zamknutých desítek, tedy tam kde jsme doposud mohli vidět jenom nějaké ty pěkné fotografie. Tedy pokud jste si tu obrazovku nepřizpůsobili (viz Jak nastavím pozadí plochy, zamknuté obrazovky a pozadí pro přihlašovací plochu ve Windows 10?),

windows-10-full-screen-ads1.png
Takhle může inzerát na zamknutých Windows 10 vypadat. Další příklad je v záhlaví tipu.

Pokud nechcete vidět inzeráty, tak vypněte funkčnost „Spotlight“. K tomu se dostanete přes Nastaveni (Win+I) -> Přizpůsobení -> Zamykací obrazovka. Tam je pod Pozadí možné vybrat Obrázek nebo Prezentace – a pokud se vás týká zobrazování inzerce, tak je tam i výběr Windows Spotlight. Což znamená, že tam tato volba vůbec být nemusí (v mých Windows 10 na hlavním stroji například vůbec nebyla, na tabletu ano. A všude se objevila až s příchodem Creators Update).

2017-07-16 09_27_47-Nastavení.png
Jak to vypadá ve Windows 10 Creators Update

Poté co si zde vyberete Obrázek nebo Prezentaci, tak ještě odrolujte o kousek dolů a najdete tam Get fun facts, tips, tricks and more on your lock screen a vypněte to. Trochu záhadou je, že v české verzi původních Windows 10 tam je Zobrazit obrázek pozadí systému Windows na přihlašovací obrazovce, od Creators Update tam ale už je správné Získejte na svou zamykací obrazovku zábavná fakta, tipy, triky a další věci a ono „Zobrazit pozadí“ je až pozdější volba o další kus níže.

2017-07-16 09_29_23-Nastavení.png

Vysvětlení, proč tam některou možnost nemáte?

U „Windows Spotlight“ je velmi pravděpodobně proto, že je to závislé na verzi Windows, kde v Home tohle najdete, zatímco v Pro tohle prostě není (a v Enterprise asi také ne, nebo tedy spíše nebylo).

U té další volby může jít o rozdílné chování různých jazykových verzí. Nezapomeňte, že ve Windows 10 Creators Update se tohle začalo chovat poněkud konzistentnější.

TIP: Windows 10 (ale i Windows vůbec) se na @365tipů věnuje speciál ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10. A buďte si jisti, že od léta 2015, kdy se Windows 10 objevily, je zde opravdu hodně tipů právě pro Windows 10.

Poslední aktualizace: [16.07.17 09:31]

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky