TIP#417: Jak vypnout našeptávač v prohlížeči?

Nebaví vás našeptávač v adresním řádku prohlížeče? Chcete možná ušetřit nějakou tu komunikaci s vyhledávačem? Nebo to berete i jako opatření na ochranu soukromí. Je dobré vědět, že si tuto funkci můžete vypnout.

2017-06-20 15_24_20-Filmy a TV pořady.png

Google Chrome: V Nastavení se podívejte do Rozšířených nastavení (Advanced Setting) a v sekci věnované Ochrana Soukromí najdete Používat službu předpovídání, která pomáhá dokončovat vyhledávací dotazy a adresy URL pro zadávání do adresního řádku nebo do vyhledávacího pole spouštěče aplikací.

2017-06-20 15_25_49-Nastavení.png

Mobilní Chrome: Také v Nastavení -> Ochrana soukromí a tam najdete Vyhledávání a návrhy adres URL.

Firefox: V Nastavení (Možnost)i/Options najděte sekci Vyhledávání (Search) a tam Povolit našeptávání (Provide Search Suggestions / Show search suggestions in location bar results)

2017-06-20 15_23_14-Options.png

Safari:Safari -> Preferences -> Vyhledávání (Search) a zde Include search engine suggestions

Mobilní Safari: Nastavení -> Safari -> Search (Vyhledáváné) a zde Search Engine Suggetions

2017-06-20 15_15_39-Úvod ‎- Microsoft Edge.pngMicrosoft Edge: Nastavení -> Zobrazit upřesňující nastavení -> Zobrazovat návrhy hledání při psaní (Zobrazovat návrhy hledání a webů při psaní v Creators Update)

Microsoft Internet Explorer: Jedno možné místo je v Nástroje -> Možnost Internetu -> Obsah -> Automatické dokončování. Ale to není všechno, hlavní asi bude v záložce Upřesnit -> Procházení a zrušit Používat automatické dokončování na panelu Adresa … a také eventuelně Používat automatické dokončování v průzkumníku souboru, ale to už se netýká prohlížeče a má k tématu pouze blízko