@365tipu

Jak se zbavím personalizované inzerce od Microsoftu (ve Windows 10 i jinde)?

S uvedením Windows 10 se objevuje řada otázek okolo toho jakým způsobem útočí nová verze Windows na naše soukromí. Jednou z věcí je zavedení inzertního identifikátoru (o tom ale někdy později) a dodávání personalizované inzerce. Měli byste vědět, že téhle možnosti se můžete zbavit. Nebo tedy alespoň částečně zbavit.

Především – personalizovanou reklamu ve Windows 10, Windows Phone (ale i Windows 8.1) budete dostávat pouze pokud používáte účet od Microsoftu (u telefonu se tomu asi půjde vyhnout těžko). Pokud nevíte o co jde, ta viz Proč je (dobré)(špatné) mít k Windows účet od Microsoftu? A nejenom k Windows.

Pokud nechcete personalizovanou reklamu od Microsoftu tak i toho je možné se zbavit, ale musíte to udělat na choice.microsoft.com/en-gb/opt-out. Najdete tam možnost vypnout reklamu (personalizovanou) v prohlížeči a v případech, kdy používáte účet od Microsoftu. Mimochodem, na toto místo se dostanete i z Nastavení soukromí ve Windows 10.

Jak se zbavím personalizované inzerce od Microsoftu

Totéž ale ještě musíte udělat ve Windows 10 (Start -> Settings/Nastavení -> Privacy/Soukromí -> Let apps use my advertising ID for experience accross apps), v mobilu (Settings -> Privacy -> Advertising ID -> Let apps use my advertising ID for experience accross apps). A možná to ani nevíte, ale stejnou volbu máte i ve Windows 8.1.

2020-01-10 07_47_03-Nastavení.png

Tohle všechno, jak nakonec je vidět i ze screenshotu výše, je založené na Advertising ID. O tom se toho více můžete dočíst v Proč mají moje Windows 10 přiřazený unikátní inzertní identifikátor?

Pokud toho o Windows 10 potřebujete vědět více, tak na @365tipů je k dispozici Všechno co jste chtěli vědět o Windows 10. A Windows vůbec. Souhrnná stránka se všemi důležitými informacemi o Windows 10, ale také o předchozích verzích Windows.

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky