@365tipu

Dva displeje ve Windows 10? Jak na každém nastavit jiné pozadí plochy?

Nastavit pozadí plochy pro jeden displej (monitor) je snadné, to určitě umíte. Ale co když máte těch monitorů více a chcete, aby na každém bylo jiné pozadí? Ten běžný postup totiž udělá to, že ten jeden obrázek prostě dá na všechny displeje.

2015-08-30 10_47_02-test

Přitom je to jednoduché. Připravte si obrázky (v Průzkumíku souborů), které chcete dát na jednotlivé monitory. Pokud vám nějak záleží na tom, na kterém se objeví, ta si je přejmenujte třeba jako „1.jpg“, „2.jpg“ (atd) – to totiž určí v jakém pořadí se dají na první, druhý (atd) displej. Pak všechny obrázky označte (obtáhnout myší nebo Ctrl+kliknutí na ně) a pak vyvolejte menu (což je pravé tlačítko myši na kterémkoliv z nich). No a v menu už pak jenom vyberete Nastavit jako pozadí plochy. A to je všechno. Vážně.

TIP: Jak na Windows 11 (a Windows 10) nastavit pozadí pracovní plochy (desktopu)

2015-08-30 11_03_03-Pozadí plochy

Pokud chcete použít odpovídající Ovládací panel, tak potřebujete ten jménem Pozadí plochy z „původních Windows“ (lze ho přes Win+R spustit pomocí „control /name Microsoft.Personalization /page pageWallpaper„). Tam se musíte dostat na místo kde máte své obrázky (přes Procházet) a pak na každém jednotlivém můžete pravým tlačítkem vybrat pro kterou plochu ho chcete nastavit.

Pokud by vás případně zajímalo, kde Windows vlastně schovávají obrázky na pozadí plochy (wallpaper), tak je to trochu složitější.

  • Ty co „patří k Windows“ zpravidla najdete na systémovém disku ve složce Windows\Web (má několik podsložek). Tyhle obrázky jsou mimochodem dostupné přes „Pozadí plochy systému Windows“ ve výše zmíněném Ovládacím panelu.
  • Pokud jste si nastavili pozadí sami například z prohlížeče, tak se uložení obrázku bude lišit právě podle toho, odkud jste to udělali
  • Windows samotné si ukládají kopii obrázku (obrázků) v různých místech podle toho, o jakou verzi jde – umístění se dá zjistit v Registry, ale rozhodně to není triviální (Windows 7, Windows 8 a pro Windows 10 to zatím vypadá, že je to stejné jako v osmičkách)

Pokračovat můžete třeba do Jak si usnadnit život při používání Windows na více displejích?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky