@365tipu

Jak zrychlit otevření pomalu se otevírající složky ve Windows. Třeba té se staženými soubory

Složka se staženými soubory, tedy to kde končí většina souborů, které stáhnete z Internetu, se může ukázat jako dost pekelná záležitost. Pokud ji pravidelně nepromazáváte (moje má aktuálně 390 souborů a zabírají 4.5 GB i přes to, že jsem ji před pár měsíci čistil), tak velmi brzy zjistíte, že její otevření znamená velmi dlouhé čekání. Dobrá zpráva je, že se tohoto problému můžete snadno zbavit.

Ve výchozí podobě je totiž tato složka nastavena jako optimalizovaná pro fotografie. Což znamená, že při každém otevření se Windows snaží najít obrázky a zpracovat je – což, pochopitelně, trvá velmi dlouho. Přitom právě tahle složka ani tak pro fotografie optimalizována být nemusíme. Což si můžete přenastavit sami.

2016-03-25 16_50_16-Stažené soubory – vlastnosti.pngNajděte si tuto složku v Exploreru/Průzkumníkovi a přejděte na její Vlastnosti/Properties (pravý klik myší a Vlastnosti).

Pak klikněte na Přizpůsobit/Customize záložku.

Tam uvidíte hned nahoře Typ složky – Optimalizovat tuto složku pro (Optimize this folder for). Vyberte si tam místo Obrázky poněkud méně agresivní Všeobecné položky.

Pokud má vaše složka Stažené soubory (Downloads) i nějaké podsložky, tak můžete stejné nastavení aplikovat i na podsložky, stačí zaškrtnout Tuto šablonu použít i na podsložky.

Výsledek se dostaví okamžitě, jakmile kdykoliv znovu otevřete složku, bude její otevření okamžité.

TIP: ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 je kompletní přehled všech tipů, které na @365tipů řeší Windows 10 i starší verze Windows.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky