Kdysi dávno, když jsem si pořídil můj první (a stále ještě jediný) MacBook, tak jsem si k němu koupil i Apple Magic Mouse. Chtěl jsem poznat myš co nemá tlačítka (a má gesta). A po zkušenostech s Windows jsem moc nechtěl pokoušet používání jenom s trackpadem.
Po nějakých těch asi čtyřech letech (ano, tak dlouho už to asi bude) to má nakonec výsledek, který mi tehdy pár lidí říkalo. Magic Mouse leží někde na pracovním stole a vlastně ji vůbec nepoužívám. Pro Mac Book Air si bohatě vystačím s trackapadm. Ale být to klasický počítač, tak jsme někde jinde. Ale i tak, tady jsou nějaké ty postřehy.
Nabíjení Magic Mouse bylo již dostatečně předmětem podivné a posměšků. Oprávněně. Zapichování nabíjecího kabelu zespodu a znemožnění myš používat je skutečně špatný vtip. Vydrží sice velmi dlouho, ale ….
TIP: Jaká je Apple Magic Mouse 2? Jaká gesta myš umí? Obstojí srovnání s trackpadem? je tehdejší recenze
Nikdy jsem nepochopil, že gestury jsou tak rozdílné od trackpadu. A jak už jsem psal před čtyřmi roky, v hlavě je z toho guláš a nikdy jsem si na to nezvykl.
Prostě trackpad ve srovnání s myší toho umí nesrovnatelně víc, byť i tam i po mnoha letech skřípání zuby při některých aktivitách.
Nutná poznámka, Magic Mouse o které píšu je koupená před čtyřmi lety. Dnes stojí o několik stokorun méně (1899 Kč bílo šedá a 2490 Kč černá, těžko říct proč tak vysoká cena), ale je to stále stejné provedení, včetně nesmyslného nabíjení zespodu. A nevypadá to, že by se Apple chytlo za nos mělo nějaký novější promyšlenější model.
Ale zpět k postřehům. Vyskytují se stížnosti na ergonomii, tady bych ale problém neviděl. Je malá, takže si prostě musíte zvyknout (ale pokud máte opravdu velkou ruku, tak to může být komplikace, navíc ve spojení s tím jak je nízká). Stejně jako na přesnost a lagování, nemohu potvrdit, ale část toho může být dána prostě tím, že je to bezdrátová, Bluetooth, myš.
Zcela určitě moc nepočítejte s touhle myší na hraní her, ale to je asi vcelku pochopitelné. Obzvlášť těch co mají ovládání postavené na existenci tlačítek.
Mimochodem, protože mám Logitech MX Master 3 tak jsem si ji doma pochopitelně spároval s MacBookem (a využívám i Logitech Flow, tedy automatické “přesuny” myší z PC na Mac Book). Ale Magic Mouse stejně nakonec nenosím ani v bathosu s notebookem – na cesty a pochůzky prostě bohatě stačí trackpad přímo na Airu.
Nutno dodat, že můj primární stroj je stále mašina s Windows. Mac Book Air je stroj pro cestování a práci mimo domov (a můj domov je moje kancelář).
Nákupní rádci všeho druhu
-
TIP#2935: RayCue Mac Mini M4 Dock. M.2 SSD, kupa portů, povedené provedení
Mac Mini M4 tak nějak po čase určitě potřebujete rozšířit nejen o další porty, ale také o externí disk. Zejména pokud jste brali “jen” model s 512 GB (nebo dokonce ještě méně)…
-
TIP#2931: Mac Mini (M4) a jak na rozšíření připojitelných zařízení a externí disky. Tipy na USB-C huby, dock a stojánky (a hodí se nejen pro Mac)
Vlastně je to docela jednoduché – Mac Mini M4 má USB-C 10Gb/s (2x vepředu), Thunderbolt/USB-C 40Gb/s (120 Gb/s u Pro verze) vzadu a Thunderbolt 5 40Gb/s (120 Gb/s u Pro verze) na…
-
Nákupní rádce (39): Garmin váha i tipy na další chytré váhy. Plus absolutně cool věc
2TB Kingson XS1000 či AirPods 4 ve slevě. Odžmolkovač. Šikovná zkoušečka napětí. Sponkovačka. iPhone 16e je venku. Ergonomická myš. Držáček na kabely. Oboustranná řezací podložka. A Garmin tlakoměr. Související příspěvky TIP#684: Nákupní…
-
TIP#2929: Praktické pouzdro UGREEN pro M.2 SSD: SATA i NVMe, kompaktní a rychlé řešení
Měl jsem tu jeden starší 1 TB SATA M.2 a potřeboval ho do něčeho dát, takže volba padla na UGREEN M.2 SATA/NVME Hard Drive Enclosure. Ve slevě za 489 Kč byl dostatečný…
-
Nákupní rádce (38): Dvě hádanky. Zázračná čistící růžová pasta! Plastová prkénka. Špunty za šest stovek s ANC. M.2 NVME do PCIe
Levný gamepad. Otevřený kočičí záchod? Háček na radiátor. Ne, dron za 56 Kč nemůžete mít. Myš Marvo Vero. Ventilátor na krb. Podložka Pána prstenů. Pár Ethernet switchů. LED světýlka za bednu. Související…
-
TIP#2911: Varta Wireless Powerbank nabíjí bezdrátově plus až tři zařízení drátově. A umí i rychle
Do třetice něco užitečného od Varty – bezdrátová powerbanka a nabíječka, kterou můžete mít ve 10 000, 15 000 a 20 000 mAh kapacitách (3.7V). V mém případě jsem zkoumal tu nejméně…
-
TIP#2909: K čemu se dá použít UV (ultrafialová) svítilna. Černé světlo
Kupoval jsem na Ali nějaké drobnosti a potřeboval klasicky dorovnat objednávku na dopravu zdarma. Tak jsem za pár desítek korun přihodil mini UV svítilnu. Na jednu tužkovou baterku, nic velkého. A funguje. …
-
TIP#2906: Jaká je bezdrátová nabíječka Varta Wireless Charger Pro
Když jsem tuhle bezdrátovou nabíječku vyndaval z krabičky, nečekal jsem co získám. Příjemně tenkou destičku bezdrátové nabíječky. Širokou tak akorát na větší iPhone či Samsung, čtyři gumové protiskluzové nožičky, kovové tělo a…
-
TIP#2902: GaN 65W Varta nabíječka se třemi porty. Ideální do batohu ale i kamkoliv jinam
Dorazila na testování VARTA High Speed Charger. 65W GaN (klasicky max, 2x USB-C PD,1x USB-A QC) sympaticky malá. A MacBook Air nabíjí (podobná GaN z Ali ani omylem). Takže se pojďme mrknout…
-
Nákupní rádce (37): Kingston XS1000 SSD 2TB. Držáky na displeje. Apple Watch SE a iPady se slevou
Roztrojka co má navíc i dvě USB-A. Galaxy S25 je tu. ANC sluchátka pod AlzaPower. Koupili byste si herní notebook? A nepostradatelná věc každodenní potřeby Jen takové praktické připomenutí, že na AliExpressu…
-
TIP#2899: Nákupní rádce: Technologie GaN pro nabíječky a zdroje? Co byste měli vědět
GaN (Gallium Nitride) je polovodičový materiál, který nahrazuje tradiční křemík v nabíječkách a zdrojích. Umožňuje vyšší účinnost, menší rozměry o váhu a lepší výkon. Navíc generuje méně tepla. GaN se začal masivněji…
-
TIP#2898: Jaké externí disky pro (nejen) Time Machine zálohování? A jak je na tom síťové zálohování na NAS?
Zálohovat Time Machine na síťový NAS je problematické. Apple už roky neřeší stále se objevující selhávání záloh a samotná záloha dokáže být extrémně pomalá. Pokud ale máte dostatečně kapacity na NAS, tak…
-
TIP#2893: Nákupní rádce: Jaká sluchátka si pořídit? Náhlavní, špunty nebo dokonce reproduktory?
Pojďme začít od toho, zda mít reproduktory nebo sluchátka (teď jedno jaká), protože to je asi to jednodušší, byť i tak to může být velmi subjektivní. Jde totiž o to jak se…
-
TIP#2888: Nákupní rádce: K čemu (a jak) se u elektroniky používá stlačený vzduch/plyn ve spreji
Tahle maličkost by měla patřit k povinné výbavě pokud máte doma počítač, notebook, herní konzoli a vůbec jakoukoliv elektroniku. Umožní totiž dobře a rychle čistit od usazujícího se prachu uvnitř i na…
-
TIP#2882: Nákupní rádce: Proč potřebujete mít více než jedny sluchátka
Mám náhlavní bezdrátová sluchátka od Sony (s ANC) pro použití doma. A pak špunty od Bose (taky s ANC a bezdrátové) pro cestování. A někde mám ještě úplně obyčejné Apple špunty, co…