Linked vám předkládá příspěvky algoritmicky. Vybírá co smíte vidět, v jakém pořadí, co vám vůbec neukáže. Běžně bude ukazovat znovu a znovu pořád dokola týden staré věci, případně vám vnucovat věci, které jste nahlásili či označili přes Nechci to vidět.
Na počítači si nahoře nad newsfeedem můžete vybrat mezi Nejdříve nejrelevantnější (což je právě výchozí algoritmický newsfeed a Nejdříve nejnovější (což by měl být chronologický newsfeed a měli byste vidět vše “co jste si objednali).
Háček je, že si to můžete přepnout, ale během chvíli se to samo vrátí zpět na algoritmický. Druhý háček býval ten, že na mobilním telefonu možnost přepnutí chyběla, ale os srpna 2023 je i tam. Stačí kliknout na ikonku vedle políčka vyhledávání (šipka dolu s třemi čárkami vedle).
Přepnout natrvalo
Také někdy v srpnu 2023 v Nastavení účtu objevila možnost vybrat si co chcete jako výchozí – Já -> Nastavení -> Obecné předvolby a tam Předvolby pro informační tok.
Můžete se tak zbavit vlivu algoritmu přepnutím na Nejdříve nejnovější, ale není zcela jisté, zda se to opět nevrátí k algoritmickému Nejdříve nejrelevantnější po nějaké aktualizaci. Linkedin velmi chce aby lidé byli pod vlivem algoritmu a to že to je možné nyní přepnout je vynuceno Evropskou Unií.
Celé je to ještě navíc komplikované tím, že chronologické zobrazení je možné pouze pokud “používáte IP adresu z EU”. Mimo Evropskou Unii se Linkedin newsfeed sice chová chronologicky, ale algoritmus stejně určuje co smíte a nesmíte vidět (viz zmínky v nápovědě).
Což může přinést i to, že při připojení se přes “špatnou” IP adresu to prostě nebude fungovat tak jak chcete.
POZNÁMKA: Novější tip doplňuje přes dva roky starý Jak funguje newsfeed (timeline, informační kanál) na Linkedin? Jak hodně vám filtruje co sledujete? Jak zapnout chronologický newsfeed.