@365tipu

TIP#2233: K čemu je dobré Speak to Chat u Sony XM5 (a dalších modelů)? 

Speak to chat reaguje na to, že jste začali hlasitěji mluvit – automaticky pozastaví přehrávání a nastaví ambient režim, tedy to že slyšíte, co se děje. 

Po určité (nastavitelné) době od ukončení mluvení se přehrávání opět spustí (nutno dodat, že je to docela dlouhá doba, ale můžete ji zkrátit v aplikaci, případně můžete ručně spustit)

Speak to Chat má možnost zapnout/vypnout na dotykové plošce – podržte tam dva prsty pro přepnutí mezi on/off. Tuhle zkratku se naučte, protože natrvalo speak to chat vypnout nejde a běžně se vám bude zapínat (případně vypínat) sám od sebe, třeba při snímání sluchátek z uší.

Vypnutí a zapnutí je v aplikaci (v Sound) a je tam navíc možné snížit nebo zvýšit citlivost (míru reakce na to, že jste začali mluvit) a nastavit dobu po které se vrátí přehrávání zpět (5, 10, 15 sekund) či návrat zpět vypnout.

Zkušenost s touhle funkcí je trochu rozpačitá. V Ambient režimu se budete sice slyšet při mluvení, ale pocitově to není příliš příjemné. Propouštění vnějších zvuků přes mikrofony prostě není totéž, jako když na uších nic nemáte.

Speak to Chat umí i XM4 (sluchátka i špunty) a LinkBuds S (špunty).

PS: Předchozí odstavec oprava pecek na špunty.

Další tipy pro Sony XM5 sluchátka

TIP#2222: Sony XM5 a volba kvality zvuku s ohledem na Bluetooth. Co dělat, když vám při Bluetooth poslechu v sluchátkách skřípe? 

V aplikaci sluchátek Sony XM5 si můžete vybrat “prioritu” pro zvuk při přehrávání přes Bluetooth. Výchozí stav je preferovat kvalitu zvuku, druhá možnost je preferovat stabilitu spojení. Nepotřebujete něco? … Pokračování textu TIP#2222: Sony XM5 a volba kvality zvuku s ohledem na Bluetooth. Co dělat, když vám při Bluetooth poslechu v sluchátkách skřípe? 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky