TIP#2207: Připojení Sony XM5 (XM4) na dvě zařízení přes Bluetooth

Tahle vychytávka je docela šikovná. Sony XM5 je možné mít současně připojené ke dvěma zařízením. Multipoint Connection pak umožňuje přepínat mezi zařízeními bez nutnosti odpojení/připojení Bluetooth. Ale hlavně, můžete na počítači poslouchat hudbu a na telefonu přijmout hovor.

Funkčnost je nutné aktivovat v mobilní aplikaci – System -> Connect to 2 devices simultaneously. Poté je nutné abyste sluchátka na obou zařízeních byla spárovaná. 

Pak už jen stačí když na obou zařízeních slucháttka připojíte. 

Jedna drobná vada je, že na Androidech nemůžete využívat kvalitnější LDAC kodek (na iPhone nic takového není, takže tam nic řešit nemusíte) 

Co se ale například nebudete líbit? 

Máte připojený počítač a iPhone, hraje Spotify na počítači, pokaždé když uzamknete mobil, tak Spotify přestane hrát.  Osobně jsem pro tuhle zapeklitost nakonec připojení na dvě zařízení opět vypnul. Což je ale trochu dáno i tím, že přijímat hovory v mém případě není něco co bych nějak nutně potřeboval, veškeré „volání“ se už dávno přesunulo do „chatovacích“ aplikací.

Nebude fungovat ani hlasový asistent na mobilu, pokud máte “aktivní” počítač (tedy hraje z něj hudba), ale to je celkem pochopitelné. Museli byste ukončit hraní na počítači a spustit hraní na mobilu aby došlo k aktivaci mobilu.

Další tipy pro Sony XM5 sluchátka