@365tipu

TIP#2222: Sony XM5 a volba kvality zvuku s ohledem na Bluetooth. Co dělat, když vám při Bluetooth poslechu v sluchátkách skřípe? 

V aplikaci sluchátek Sony XM5 si můžete vybrat “prioritu” pro zvuk při přehrávání přes Bluetooth. Výchozí stav je preferovat kvalitu zvuku, druhá možnost je preferovat stabilitu spojení.

Druhá možnost se může hodit, pokud se vám při přehrávání dějí nepříjemné věci – skřípání a podobně. Pak je možné zkusit právě druhou volbu. Nemusí ale pomoci, problém může být klasicky v Bluetooth. Ve Windows mimochodem velmi časté, že Bluetooth prostě občas zaškobrtá. 

Nastavení je v aplikaci v záložce Sound.

Měli byste vědět že je rozdíl mezi poslechem na Windows (kde bude hodně záležet i na nastavení) a na iPhone (či Androidu) – a může jít o poslech z jedné aplikace, například Spotify. Windows navíc klasicky trpí nemožnosti nastavit lépe charakteristiku výstupu (ekvalizér).

TIP: FxSoound je cesta jak do Windows dostat chybějící ekvalizér

Hodně velkou roli ve Windows hrají ovladače pro Bluetooth, takže možná zkoušejte najít poslední verzi nebo vůbec najít správné ovladače. Cosi “generického” co je součástí operačního systému nestačí

V Nastavení v aplikaci najdete (v Sound dole) ještě DSEE Extreme. Ve výchozím stavu je vypnuté, zapnutí bývá bez problémů pro mobil, ale necháte-li aktivní i pro Windows, je velmi jisté, že vám bude ve sluchátcích při přehrávání „lupat“ a „škvrtkat“

Další tipy pro Sony XM5

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky