@365tipu

TIP#2201: Jak ovládat sluchátka Sony XM5 (Sony WH-1000XM5)

Odešla mi sluchátka, co jsem kupoval před rokem. SUPERLUX HD662F s cenou v pohodě na to, aby ten necelý rok byl v pořádku. Sluchátka navíc používám prakticky 10 a více hodin denně, včetně sobot a nedělí. Takže jsem hledal náhradu a mezi Apple AirPods Max a Sony XM5 to nakonec “vyhrálo” Sony. V rámci poznávání tak vzniklo několik tipů a objeví se i recenze. . 

První z tipů se věnuje ovládání – XM5 jsou tak trochu monstrum, ale solidně vybavené a mající množství různorodých možností. Zajímavé na nich je, že mají dotykové ovládání na pravém sluchátku (to je to co nemá tlačítka, má nabíjecí konektor) a dvojici klasických “knoflíků” na levém.

Dotykový panel na pravém sluchátku umožňuje

Slyšet co se děje okolo vás (Quick Attention) zakrytím celého panelu. Vypne hudbu a pokud máte aktivní ANC, tak vypne i to a zapne Ambient (AMB)

Play/Pause – dvojité poklepání 

Další skladba – swype odzadu dopředu. Nečekejte plynulý přechod, je to extrémně nepříjemné včetně dlouhé pauzy v přehrávání

Návrat na začátek skladby – swype odpředu dozadu

Rychlé “převíjení” vpřed – swype odzadu dopředu ale musíte držet prst na panelu na konci

Rychlé “převíjení” vzad – swype odpředu dozadu a musíte držet prst na panelu na konci

Zvýšení hlasitosti – swype odspodu vzhůru. Můžete držet prst na konci pro postupné zvyšování hlasitosti. Což je mimochodem praktičtější, postupné zvyšování “po krocích” je poněkud nepříjemné.

Snížení hlasitosti – swype odshora dolů. Můžete držet prst na konci pro postupné zvyšování hlasitosti.

Zapnutí/vypnutí Speak to chat – položte dva prsty na plošku

Vyvolání hlasového asistenta (Siri, atd) – držte (jeden) prst na plošce alespoň dvě sekundy. Udržení Siri aktivní pomoci rychlého dvoukliku na plošku. 

Tlačítka na levém sluchátku

Tlačítko pro NC/AMB (to je to co není dole) zapíná/vypíná potlačení vnějších zvuků. Je to ještě trochu komplikované v tom, že si v aplikaci můžete nastavit co přesně dělá ze tří možnosti – potlačení (ANC), vnější zvuky (ambiente) a vypnuto (off).

Tlačítko pro zapnutí (to je to co je “dole”) toho má na svědomí víc

  • krátce stisknout pro stav baterie
  • držet 2 sekundy pro zapnutí 
  • držet 2 sekundy pro vypnutí 
  • držet 5 sekund pro zahájení párování

Kombinace obou umožňuje factory reset, nuto držet alespoň sedm sekund. Sluchátka nesmí být napájena přes USB-C

Soft reset je možný při napájení přes USB-C a poté stisknutím obou tlačítek. Soft reset neruší spárování, můžete to brát jenom jako reboot

V aplikaci si navíc můžete nastavit dvoj a troj stisknutí NC/AMB – v mém případě pouze na Spotify Tap: Quick Access (může se měnit podle toho co máte v mobilu za aplikaci podporující tuto funkčnost). 

Další tipy pro Sony XM5 sluchátka

TIP#2222: Sony XM5 a volba kvality zvuku s ohledem na Bluetooth. Co dělat, když vám při Bluetooth poslechu v sluchátkách skřípe? 

V aplikaci sluchátek Sony XM5 si můžete vybrat “prioritu” pro zvuk při přehrávání přes Bluetooth. Výchozí stav je preferovat kvalitu zvuku, druhá možnost je preferovat stabilitu spojení. Nepotřebujete něco? … Pokračování textu TIP#2222: Sony XM5 a volba kvality zvuku s ohledem na Bluetooth. Co dělat, když vám při Bluetooth poslechu v sluchátkách skřípe? 

Nákupní rádci právě pro vás

TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

Pokud si koupíte Comfast 811AC a uvěříte “přenosová rychlost 650 Mb/s”, tak vás bude čekat překvapení. Adaptér je USB 2.0, takže téhle rychlosti nikdy dosáhnout nemůže. Ono to bude problematické i … Pokračování textu TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

Vcelku běžná situace. Máte doma Wi-Fi router a tne bývá vybaven několik Ethernet porty pro připojení dalších síťových zařízení kabelem – což se hodí když připojujete klasický počítač, NAS, zálohovací zařízení, … Pokračování textu TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky