TIP#2201: Jak ovládat sluchátka Sony XM5 (Sony WH-1000XM5)

Odešla mi sluchátka, co jsem kupoval před rokem. SUPERLUX HD662F s cenou v pohodě na to, aby ten necelý rok byl v pořádku. Sluchátka navíc používám prakticky 10 a více hodin denně, včetně sobot a nedělí. Takže jsem hledal náhradu a mezi Apple AirPods Max a Sony XM5 to nakonec “vyhrálo” Sony. V rámci poznávání tak vzniklo několik tipů a objeví se i recenze. . 

První z tipů se věnuje ovládání – XM5 jsou tak trochu monstrum, ale solidně vybavené a mající množství různorodých možností. Zajímavé na nich je, že mají dotykové ovládání na pravém sluchátku (to je to co nemá tlačítka, má nabíjecí konektor) a dvojici klasických “knoflíků” na levém.

Dotykový panel na pravém sluchátku umožňuje

Slyšet co se děje okolo vás (Quick Attention) zakrytím celého panelu. Vypne hudbu a pokud máte aktivní ANC, tak vypne i to a zapne Ambient (AMB)

Play/Pause – dvojité poklepání 

Další skladba – swype odzadu dopředu. Nečekejte plynulý přechod, je to extrémně nepříjemné včetně dlouhé pauzy v přehrávání

Návrat na začátek skladby – swype odpředu dozadu

Rychlé “převíjení” vpřed – swype odzadu dopředu ale musíte držet prst na panelu na konci

Rychlé “převíjení” vzad – swype odpředu dozadu a musíte držet prst na panelu na konci

Zvýšení hlasitosti – swype odspodu vzhůru. Můžete držet prst na konci pro postupné zvyšování hlasitosti. Což je mimochodem praktičtější, postupné zvyšování “po krocích” je poněkud nepříjemné.

Snížení hlasitosti – swype odshora dolů. Můžete držet prst na konci pro postupné zvyšování hlasitosti.

Zapnutí/vypnutí Speak to chat – položte dva prsty na plošku

Vyvolání hlasového asistenta (Siri, atd) – držte (jeden) prst na plošce alespoň dvě sekundy. Udržení Siri aktivní pomoci rychlého dvoukliku na plošku. 

Tlačítka na levém sluchátku

Tlačítko pro NC/AMB (to je to co není dole) zapíná/vypíná potlačení vnějších zvuků. Je to ještě trochu komplikované v tom, že si v aplikaci můžete nastavit co přesně dělá ze tří možnosti – potlačení (ANC), vnější zvuky (ambiente) a vypnuto (off).

Tlačítko pro zapnutí (to je to co je “dole”) toho má na svědomí víc

  • krátce stisknout pro stav baterie
  • držet 2 sekundy pro zapnutí 
  • držet 2 sekundy pro vypnutí 
  • držet 5 sekund pro zahájení párování

Kombinace obou umožňuje factory reset, nuto držet alespoň sedm sekund. Sluchátka nesmí být napájena přes USB-C

Soft reset je možný při napájení přes USB-C a poté stisknutím obou tlačítek. Soft reset neruší spárování, můžete to brát jenom jako reboot

V aplikaci si navíc můžete nastavit dvoj a troj stisknutí NC/AMB – v mém případě pouze na Spotify Tap: Quick Access (může se měnit podle toho co máte v mobilu za aplikaci podporující tuto funkčnost). 

Další tipy pro Sony XM5 sluchátka

Nákupní rádci právě pro vás

TIP#2220: Logitech MX Master 3 je skvělá myš a určitě ne škoda peněz (recenze)

Hledal jsem novou myš (a popravdě i klávesnici, ale o tom jindy). Původní drátová Logitech už měla pod palcem prodřenou gumu až na plast, ale to hlavní bylo, že chci zkusit bezdrátové období a postupně odstranit co nejvíce drátů. Dostal jsem na sociálních sítích řadu tipů a nakonec si řekl, že je to sice trochu … Pokračování textu TIP#2220: Logitech MX Master 3 je skvělá myš a určitě ne škoda peněz (recenze)

TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

Pokud si koupíte Comfast 811AC a uvěříte “přenosová rychlost 650 Mb/s”, tak vás bude čekat překvapení. Adaptér je USB 2.0, takže téhle rychlosti nikdy dosáhnout nemůže. Ono to bude problematické i s 433 Mb/s pro 5 GHz Wifi (navíc mylně uváděné jako 433 MB/s). Téma se už řešilo v Proč je důležité vědět, zda máte … Pokračování textu TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

TIP#2144: Nákupní rádce: Měl bych si pro můj router (a síť vůbec) pořídit UPS? 

UPS jsme tu už řešili v Co je to UPS (záložní zdroj) a k čemu se hodí? Jde o zálohování napájení – když přestane jít proud, tak po určitou dobu (od deseti minut výše, podle zátěže) dokáže poskytnut 240 V. Hodí se k zálohování napájení pro počítač, protože výpadkem proudu nepřijdete o práci a máte … Pokračování textu TIP#2144: Nákupní rádce: Měl bych si pro můj router (a síť vůbec) pořídit UPS? 

TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

Vcelku běžná situace. Máte doma Wi-Fi router a tne bývá vybaven několik Ethernet porty pro připojení dalších síťových zařízení kabelem – což se hodí když připojujete klasický počítač, NAS, zálohovací zařízení, internetovou televizi, chcete rozvést síť (a Internet) do dalších částí bytu či domu (nezapomeňte na Wi-Fi Mesh). A také vždy, když chcete připojit (a … Pokračování textu TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

Fitbit Flyer poněkud zestárly a výdrž baterie se dostaly na dvě hodiny nepřetržitého hraní, což není moc dobré. Na kolo přeci jenom člověk jde tak na tři až čtyři hodiny. A protože jsem si letos víc oblíbil něco poslouchat (ne ve městě a ne tam kde je provoz, tam je třeba opatrnost) tak to chtělo … Pokračování textu TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

TIP#1911: Nákupní rádce: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

V Nákupní rádce: Jak k počítači připojit mikrofon? jsme na to už narazili. Můžete si pořídit mikrofon se sluchátky, co se zpravidla připojují audio konektory (občas i USB) nebo nějaký dražší větší mikrofon co se skoro vždy připojuje přes USB (ale jsou takové, které mají audio konektor). Pro úplnost je tu ještě varianta s bezdrátovými … Pokračování textu TIP#1911: Nákupní rádce: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.