@365tipu

Tabulka: Stručný přehled jak/čím nahradit končící “legacy” G-Suite (Google Workspace)?

Následující stručný tabulkový přehled doplňuje delší rozbor v Jak/čím nahradit končící “legacy” G-Suite (Google Workspace)?  Původně se žádná zjednodušená tabulka neplánovala, ale hodit se může, takže proč se nepokusit. Případné doplnění a zpětná vazba klasicky pomůže, není to až tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. 

GmailMicrosoft
365 (O365)
Seznam
Email Profi7)
Webhosting
s emaily
Apple One/
iCloud+
Cena1)zdarmaplacené za uživatelezdarma placené za doménuplacené za uživatele
od 178 Kčod 30 Kč od 25 Kč 
E-mailanoanoanoanoano
E-mail s doménouneanoanoano ano
E-maily pro více lidíneanoanoanoano
Prostor8)
Nákupy Google2)ano, ale nejde přenéstnenenene
Cloudové úložiště3)anoanonenekomplikované
Fotkyanoanoneneano
Kalendář4)anoanokomplikovanéspíše neano
Kontakty4)anoanokomplikovanéneano
Úkolyanoanoneneano
Poznámkyanoanoneneano
Dokumenty5)anoanonenekomplikované
Chat/Video chatanoanoneneano
Jiné služby6)
Youtubeanonenenene
Google Mapyanonenenene

Poznámky

1) Uvedené ceny jsou za jeden účet, často bývá vhodné volit rodinný/family tarif tam kde je to možné. Pro firemní použití mohou být ceny jiné (vyšší)2) Nákupy v Google jsou vždy vázané na “nějaký” Google účet. Ostatně stejně tak je to u Apple, tak je také nutné Apple ID 

3) iCloud od Apple se nedá srovnávat s dalšími cloudy, ať už je to Google Disk, “One Drive”, Dropbox či cokoliv jiného. Chová se to zcela jinak, přechod tak bude velmi bolestivý. 

4) Kalendář ä kontakty se většinou bude odvíjet od mobilu, máte-li Android, stejně ho musíte mít s Google účtem, stejně jako iPhone musíte mít Apple ID

5) Dokumenty předpokládají to co je běžné u Google a Microsoftu, tedy nejen online úložiště, ale i kolaboraci a další funkce. 

6) Další služby většinou potřebují odpovídající účet – ty u Google potřebují Google účet, pro Apple potřebujete Apple ID, pro Seznam podobně Seznam e-mail (pro Sklik, Mapy.cz, atd). 

7) Přejít na E-mail u Seznamu (ten klasický) bych vůbec nezkoušel, hrozné webové rozhraní, pomalé doručování, bezpečnost s otazníky, problematická podpora – když už na něco free a single tak Gmail. Seznam Email Profi je zajímavý, ale dříve nebo později to přestane být zdarma. 

8) Popsat dostupný prostor u jednotlivých služeb je komplikované – musíte si sami projít co dostanete pro e-mail a co dostanete pro soubory (a zda to je spojené či oddělené).  Více místa pak zpravidla stojí více peněz. V základních cenách to nebývá moc slavné 

A poslední vhodné dodat. V Rozšířený přehled alternativ k produktům a službám od Google je velké množství alternativ k jednotlivým službám/produktům od Google. Hodí se to tedy prostudovat i v tomto případě.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky