@365tipu

TIP#2004: Jak na Mac OS konvertovat/převést více kompletních PDF na JPG

Jakkoliv pro převod jedné stránky PDF na JPG můžete snadno použít Preview a v něm dostupnou funkci Export není to ideální pokud máte nějaké několikastránkové PDF nebo snadno dokonce několik PDF.

Mac OS naštěstí má velmi užitečnou pomůcku Automator umožňující vytvořit si nástroj pro konverzi vícestránkového PDF na JPG. A bude fungovat i pokud to pustíte na více PDF.

Spusťte Automator a v Soubor/File -> Nový/New začněte vytvářet novou pomůcku – ta bude typu Rychlá akce/Quick Action (pokračujte Vybrat/Choose vpravo dole)

Tím se dostanete k postupnému vytváření posloupnosti úkonu – začnete tím, že v pravé části nahoře nastavíte Sled úloh přijímá aktuální prvky/Workflow Receives Content a vyberete PDF soubory/PDF Files

V levém horním rohu poté klikněte na Actions a najděte na Vykreslit stránky PDF jako obrázky/Render PDF Pages as Images (usnadnit to můžete napsáním PDF do vyhledávacího okénka). Tím najdete potřebnou akci, kterou přetáhněte do pravé části okna (vytváří se tam posloupnost činností). 

V zobrazené kartě si ve Formát/Format vyberte JPEG Image (Rozlišení/Resolution tradičně ignorujte, ale můžete nastavit úroveň Komprese/Compression). 

Pak se vlevo vydejte najít Přesunout položky Finderu/Move Finder Items (opět si pomozte napsání Finder do vyhledávacího políčka) – nalezené opět přetáhněte vpravo pod předchozí krok. Poté si v Do/To vyberte složku, kam se mají soubory ukládat. 

Vše máte hotové, takže teď už jenom Soubor/File -> Uložit/Save a vytvořenou rychlou akci si pojmenujte (třeba PDF to JPG). Automator můžete zavřít.

Vytvořenou rychlou akci PDF to JPG pak můžete kdykoliv použít ve Finderu. Vyberte si jedno či více PDF a vyvolejte kontextové menu (pravé kliknutí, control+klinutíú a v Rychlé akce/Quick Actions najdete PDF to JPG.

TIP: Další tipy a triky pro Mac najdete v  Jak na Mac OS

Více tipů týkajících se PDF? Žádný problém!

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky