@365tipu

TIP#1990: Jak na Mac OS konvertovat/převést PDF na JPG

V Jak převést JPEG na PDF? Jak převést PDF na JPG nebo PNG (obrázek)? je řeč o několik způsobech jak z PDF udělat obrázek, ale není tam zmíněno to nejvíce jednoduché na Mac OS.

Na Macu/MacBooku totiž stačí otevřít ve Finderu předmětné PDF (v Náhled/Preview, což můžete z kontextového menu například nebo dvojklikem myši). 

Pak už jenom najděte stránku ze které chcete udělat obrázek (pokud je tam více stránek) a pokračujte výběrem Soubor/File -> Export.

Tady pojmenujte jak se má výsledek jmenovat (v Exportovat/Export As) a vyberte si i složku, kam se uloží.

To nejpodstatnější ale najdete níže – v Formát/Format můžete vybrat typ exportu a je zde možné vybrat JPEG (včetně nastavení Kvalita/Quality a skvělé možnosti zcela ignorovat Rozlišení/Resolution protože to nic neznamená). 

Volbou nižší kvality dostanete JPG/JPEG soubor s menší velikosti – nastavuje se tím úroveň komprese, takže čím nižší kvalita, tím větší úroveň komprese. A tím větší možnost, že se někde objeví viditelné “poškození”.

TIP: Vedle JPEG/JPG můžete exportovat i do PNG, TIFF či HEIC. JPEG-2000 není ten co chcete. A OpenEXR asi moc neužijete

A pak už jen klikněte vpravo dole na Uložit/Save a je to. 

Pokud byste chtěli konvertovat vícestránkové PDF či několik PDF, tak je lepší na to použít Automator. Ale o tom je řeč v Jak na Mac OS konvertovat/převést více kompletních PDF na JPG.

TIP: Tipy a triky pro pro Mac najdete v  Jak na Mac OS

Tipy týkající se práce s PDF

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky