@365tipu

TIP#1965: Jak na Mac OS na obnovení (refresh/reload) stránky v prohlížeči?

Narazil jsem na to při nedávném opakování tipu o obnovení stránky (Refresh/Reload) v prohlížeči a v dotazu na Twitteru v reakci na jiný aktuální tip pro Mac OS. A protože je to složitější než ve Windows, tak tady je to v samostatné podobě.

Obnovení stránky (refresh/reload) v Mac OS nemá samozřejmě nic společného se samotným operačním systémem – v každém prohlížeči je to trochu jinak. Ale protože klávesa F5 je v Mac OS určena pro něco jiného, tak onu klasickou klávesovou zkratku tam použít nemůžete. F5 (a F6) totiž slouží k ovládání jasu (na Mac Booku). 

TIP: Jak znovu zobrazit stránku v prohlížeči? Jaký je rozdíl mezi běžným a tvrdým opětovným načtením? F5 vs. Shift/Ctrl F5

Pomocí myši je to zpravidla možné všude stejně – kliknutím na ikonku pro nové natažení jde o “soft” a pokud k tomu podržíte Shift tak jde o “hard” obnovení. 

Pomocí klávesnice je to už složitější, protože tam se to bude lišit podle prohlížeč.

Safari – cmd+R (soft) a Fn+cmd+R (hard)

Chrome a Firefox – cmd+R (soft) a Shift+cmd+R (hard)

Pokud byste chtěli aby F5 fungovalo, tak jako na Windows, tak to můžete udělat pomoci vytvoření klávesové zkratky. Nezapomeňte, že ty se dělají pro jednotlivé aplikace, ne napříč systémem.

TIP: Další tipy a triky hledejte v Jak na Mac OS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky