Retweet vlastního tweetu či sdílení vlastního (staršího) příspěvku na Facebooku je běžný nástroj u kterého vůbec nemusíte pochybovat o užitečnosti. Na Instagramu používaný v podobě sdílení staršího příspěvku do Příběhu/Stories a na dalších sociálních sítích fungující obdobně.
Retweetnout/přesdílet starší příspěvek je cesta jak ho dostat mezi lidi (zejména ty, kteří ten původní neviděli) s ohledem na zásadní omezení daná algoritmy sociálních sítí. Má jednu výhodu – není nutné znovu vytvářet ten samý příspěvek (či mírně pozměněný) a zbytečně tak generovat duplicitní obsah.
Další výhodou je i to, že pokud pod původním příspěvkem jsou komentáře, tak se i po přesdílení nový příjemci k těmto komentářům mohou snadno dostat. Pokud byste nepoužili retweet/přesdílení, vytvořili byste nové příspěvky a tím i nová vlákna.
Dobré na přesdílení staršího příspěvku může být i to, že dojde k zachování původního data a času zveřejnění a je tedy jasné kdy vznikl.
Je to i užitečná cesta jak dostat zpět i věci hodné staré, není to nástroj čistě pro opakování čerstvě zveřejněných věcí, které potřebujete ukázat dalším lidem v tomtéž dni či týdnu.
Při retweetování/sdílení starších příspěvků každopádně dbejte na to, aby byly dostatečně zajímavé a přínosné. Nedělejte to příliš často, respektive nechávejte dostatečné časové rozestupy mezi jednotlivými retweety.
POZNÁMKA: V roce 2018 vyrazil Twitter do boje proti opakovanému sdílení totožného obsahu. Až tak hodně, že (tvrdí se to) něco takového penalizuje (na dosahu). A také pokud to děláte příliš často. může vám zablokovat účet. Retweet vlastních tweetů do této kategorie nepatří
Užitečná věc na retweetu staršího příspěvku je, že ho můžete později zrušit a udělat retweet nový – na Facebooku by to šlo jedině tak, že byste smazali nové sdílení (mechanismus fungování Facebooku je v tomto ohledu jiný než na Twitteru).
Retweet/sdílení staršího příspěvku navíc můžete i doplnit o nějaké nové informace – na Twitteru velmi dobře s Quote Retweet funkcí.
Variantou pro retweet vlastního tweetu by na Twitteru bylo využít řetězení (vláken) – k původnímu tweetu můžete přidávat další a další reakce a (částečně) to tak také zviditelní vše předchozí – samotný retweet či quote-retweet je ale stále praktičtější.
Poslední drobnost? Počítá se retweetování sebe sama (či sdílení sebe) sama do „engagementu“ neboli zapojení u příspěvku (podobně můžete i dávat Líbí na své vlastní příspěvky). Na Facebook či Instagramu podle všeho ne – poté co se před lety firmy usilovně věnovaly dávání Líbí na každý vlastní příspěvek je dost jisté, že tohle Facebook prostě ignoruje. A Twitter rozhodně také.
Pokud přeci jen ještě chcete něco k dalšímu studiu tak zkuste The Simple Twitter Strategy That Helped Us Generate 90% More Clicks
TIP: Další tipy a triky pro Twitter najdete v ‣ Twitter for dummies