@365tipu

Apple TV: Nastavení – Užitečné konkrétní tipy (3)

Nastavení v Apple TV je stejný styl jako v iPhone/iPadu. Narazíte tam na pár zajímavostí. třeba to, že v Česku na Apple TV nejde mít Siri.  Ale než začneme, tak předchozí díl najdete v Domovská obrazovka (Home) a základní aplikace (2)

Možnost přidat další uživatele – pokud máte tedy doma více jablíčkářů, neváhejte. V Control  Center/Ovládacím centru je možné přepnout kdo se dívá a tím se i přepnou aplikace, které to podporují.

V Systém najdete aktualizaci softwaru – což je jedna z věcí, kterou určitě udělejte jako první (aktuálně. tedy [29.05.21]. je i tvOS verze 14.6). Trvat to bude pár minut a několik restartů. 

Ale zpět k základnímu zprovoznění .- Apple TV (ale i většina ostatních) aplikace se musí spustit aby došlo k zprovoznění. Nezapomeňte, že případné nastavení pro konkrétní aplikaci je v Nastavení/Setting – > Aplikace. 

Na stejné místě je i Automaticky aktualizovat a Automaticky instalovat aplikace – oboje ve výchozí podobě vypnuto. První můžete zapnout, druhé určitě nechat vypnuté.  Vedlo by to k tomu, že cokoliv byste si dali na iPhone/iPad, to by se také instalovalo na Apple ZV:

Zajímavé je, že až budete hledat využití paměti tak je to v Nastavení/Setting > Obecné/General -> Spravovat úložiště/Manage storage. Kolik paměti vaše TV má se tam ale nedozvíte, ani kolik je volno. Opět prostě Apple. 

Název televize můžete změnit v Nastavení/Settings → Obecné/General → Informace. Pokud se vám inteligentně pojmenuje “obyvak”, tak to trochu napravte. Ať je jasné, že jde o televizi a ne třeba žárovku. 

Nová kalibrace barev pomoci iPhone je v Nastavení/Settings → Video a Audio/Video & Audio  a sekce Kalibrace dole. Dost hustá vychytávka kdy telefon “skoro” položíte k obrazovce a přední kamera (ta co je pro selfie. opravdu) se využívá pro snímání barevných signálů. 

Budete-li chtít používat AirPlay tak najdete  v Nastavení/Settings → AirPlay a HomeKit. Ve výchozí podobě každopádně zapnuto. V Konferenční místnost/Conference Room si můžete zapnout zobrazování pokynů pro připojení pro případné využití ve firmách.

A jako vždy, další pokračování je na cestě. Bude řešit Další aplikace pro Apple TV v App Store

Jak na Apple TV

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky