@365tipu

Apple TV: Hry, hraní, herní ovladače a tak. Včetně tipů na zajímavé hry (7)

Neváhejte, Apple TV je koncipovaná jako herní konzole a není to příliš překvapivé. S ohledem na množství her pro iPhone/iPad to dává perfektní smysl. Čas tedy na nový tip věnující se hrám. A také připomenutí, že předchozí tip najdete v Pokročilejší věci a vychytávky (6)

Pro Hry je na Apple TV i podpora různých herních ovladačů. Což je i dost podstatné, protože “nový” dálkový ovladač se nedá použít pro hraní her – tam funguje jenom původní (můžete si ho, sic, stále koupit, Apple TV Remote za 1790,- Kč).

Na druhou stranu, můžete připojit třeba ovladač pro Xbox – spárování je snadné a vyjde to občas i napoprvé (napodruhé určitě). Jedinou otázkou je, které verze ovladače pro Xbox to vlastně podporuje – Apple v tomto ohledu moc konkrétní není (chybí tam čísla verzi pro jasné určení).

Xbox Wireless Controller Carbon Black na Alza.cz vyjde na 1 599,- Kč a funguje s Xboxy, PC, Androidem, iPad/iPhone i Apple TV. Takže to rozhodně není špatný nápad si něco takového přikoupit.

TIP: K ovladači pro Xbox se může hodit Jak aktualizovat herní ovladač pro Xbox s pomocí Windows 10

Při instalaci z App Store se dozvíte, že potřebujete herní ovladač.

Při hraní her občas narazíte na to, že pokud je nespustíte s pomocí ovladače (ale pomoci dálkáče) tak nebudou herním ovladačem ovladatelné. Celou Apple TV můžete ovládat pomocí herního ovladače.  Většina her při spuštění zobrazí jaké ovládaní mají aktivované – tedy zda dálkový ovladač či herní ovladač. Některé při startu umožní volbu.

Stejně tak je běžné, že se již spárovaný a připojení Xbox ovladač prostě odpojí a jediná možnost jak ho připojit je klasické zrušení párování a znovu spárovat

Hry v App Store

Většina Her v App Store je placená ale najdou se tam i věci zdarma. Nebo, velmi často, „zdarma s nákupem v aplikacích“

 • Rayman Adventures
 • Wonderbox (kouzelná věc, pár obrázků dále)
 • Asphalt 8: Airborne
 • Crossy Road
 • Fantasian
 • Dungeon Hunter 5

Z placených například, ale je jich tam záplava

 • Oceanhorn: Monster of Uncharted Seas
 • Alto’s Adventure
 • Sonic the Hedgehog Classic
 • Machinarium
 • Little Orpheus (screenshoty na konci) z Apple Arcade
 • A Monster’s Expedition (screnshoty také na konci) z Apple Arcade

Tady asi nejvíc začnete litovat, že Apple stále neumí totéž co Google – tedy možnost najít si něco k instalaci na počítači (či tabletu, iPhone) a “poslat” si to do jiného zařízení, tedy zde Apple TV. Na Apple TV byste si sice mohli zapnout instalaci když něco dáte do iPhone, ale znamenalo by to dvojí stáhnutí a dvě instalace. A dvě zabraná místa.

Apple Arcade

Apple Arcade je měsíční předplatné na hry, které zpřístupní řadu pěkných her aniž byste je museli kupovat. Popravdě nejvýhodnější je, když máte Apple One (tedy všechny „cloudové“ věci od Apple společně), samostatně je to nějakých 139 Kč a výběr her za to není zase až tak závratný.

Her pro iPhone/iPad je nesrovnatelně víc než pro tvOS – není to, že by cokoliv pro iPhone/iPad bylo hratelné na televizi. Hra totiž musí být ovladatelná herním ovladačem, nikoliv pouze dotykem. A samozřejmě mít i tvOS verzi. Na druhou stranu Apple TV budete mít maximálně s 64 GB paměti, takže se toho tam zase až tak moc nevejde.

Hodně je her je graficky i obsahově skvělých ale trpí obtížnou ovladatelností. Což tedy není jen vlastnost Apple TV, ale stejný problém se objeví i při hraní na iPadu (popravdě ještě větší, protože s herním ovladačem se přeci jen některé hry stanou lépe hratelné).

A Monster’s Expedition je v Apple Arcade. A tohle je opravdu moc hezké.

Další pokračování? Aktuálně žádné napsané není, ale určitě ještě dorazí.

Jak na Apple TV

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky