@365tipu

TIP#1916: Jak aktualizovat herní ovladač pro Xbox s pomocí Windows 10

Herní ovladače pro Xbox mají aktualizovatelné firmware a čas od času může být dobré tam nahrát nové – může se tím odstranit nějaký problém, který se projevuje, když je používáte mimo Xbox – tedy jak na PC, tak například s Apple TV, iPhone/iPadem či dalšími zařízeními. 

Jde o bezdrátové ovladače, ale aktualizace se provádí s pomoci aplikace Xbox Accesories/Příslušenství pro Xbox  (stažení zdea připojení přes USB.

Aplikaci spustíte a herní ovladač Xbox připojíte k počítači pomoci USB kabelu (USB Type-C) a aplikace by ho měla poznat – pokud je k dispozici nové firmware, tak by se měla nabídnout možnost aktualizace. 

Pokud se pokyn k aktualizaci  neobjeví můžete provést kontrolu – klikněte na “…” kde se vám zobrazí verze firmware a můžete vyvolat aktualizaci. Pokud je ovladač aktuální, tak tam uvidíte Žádné dostupné aktualizace

V průběhu aktualizace neodpojujte ovladač od USB, nevypínejte ho, ani s ním nemanipulujte. Firmware se stahuje a počítejte s tím, že aktualizace trvá delší dobu – při které není jasné zda se jen stahuje nebo už dochází k aktualizaci. Zhruba u 90 procent dojde k odpojení a novému připojení USB a poté ještě několikrát. 

Herní ovladač pro Xbox jde k Windows 10 připojit i bezdrátově, ale není ho takto možné aktualizovat.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky