Jak na Apple HomePod (mini): Intercom (9)

Více HomePodů v domácnost má další výhodu – pokud v Nastavení máte aktivní Intercom tak můžete požádat HomePod o „tlampač“ na všechna zařízení. Podle natavení je to dokonce možné aktivovat i když nejste doma. Pak už jenom použijte „Hey Siri Intercom“ a doplnit co má být sděleno. Můžete i pomocí „Hey Siri, ask everyone“ což jde použít i pro konkrétní cílení na určitý HomePod (jako „Hey Siri, ask the kitchen“).

Na přes Intercom posílané zprávy jde odpovědět pomocí „Hey Siri, reply“ a lze doplnit i konkrétní místo kam odpovídat přes „Hey Siri, reply to the livign rom“.

Pokud v Nastavení pro HomePod a Intercom nevidíte jak nastavit možnost užívání pro členy vaší domácnosti tak jste je nejspíš k domácnosti nepřidali (V Domácnost/Home vyvolejte menu na ikonce vlevo nahoře – kliknutí – a vyberte Nastavení/Home Settings. tam uvidíte Lidé/People a možnost Pozvat uživatele/Invite People. O kus níž je pak volba Intercom a  možnost aktivovat pro jednotlivé členy domácnosti.

Pozvání musí potvrdit, pak jim můžete umožnit používat Intercom – tady narazíte na další pro Apple typické nedodělky – pozvanému přijde pozvánka, on ji odklikne, Domácnost/Home se ho zeptá zda smí používat GPS a tím to skončí. Přitom je potřeba ještě jít do Domácnost/Home, kliknout na ikonku nehoře vlevo (je na ní symbol) a tam potvrdit pozvání. Čímž to ale nekončí, protože pozvaný bude mít v Home dvě domácnosti – jednu co mu Home vytvořilo samo a druhou, správnou, do které je pozvaný.

Aktivace pro Intercom pak pozmění hlavní stránku Domácnost/Home – v pravém horním rohu se objeví ikonka pro hlasovou zprávu a budete moci poslat přes Intercom namluvený vzkaz z iPhone či iPadu – kliknete, začne se „nahrávat“ a pokud kliknete na Hotovo/Done dojde k odeslání. Křížkem můžete předčasně zrušit. Dorazí to jak na Homepod(y), tak na telefon/tablety členů.

Trápení s dalšími členy domácnosti ale bude pokračovat – některým se prostě ikona neukáže – tady opět platí, že musíte počkat (nikdo vám neřekne jak dlouho) než dojde k synchronizaci – v Domácnost/Home se vám pak objeví „Vítejte v domácnost“ a bude k dispozici kouzelník kde je i nastavení rozpoznávání nového hlasu. Po dokončení už Home bude mít vpravo nahoře tolik potřebnou ikonku.

PS: Intercom je v HomePodu od verze 14.1 a vyžaduje i iOS/iPadOS 14.

PPS: Screenshoty jsou převážně z iPadu. Je tam mírně jiné vyvolávání menu

Další díly série Jak na Homepod (mini)

Jak na Apple HomePod (mini): Jak vypnout vibrace a upozornění na přiblížení iPhone k HomePod Mini (16)

S  iOS 14.4 se objevila novinka, jakmile přiblížíte iPhone k HomePod mini tak na displej vyběhne upozornění (co mimochodem zablokuje a zastaví úplně všechno) a telefon začne vibrovat. Má to usnadnit handoff (tedy předání přehrávání mezi telefonem a HomePodem) a funguje to přes UWB čip. Má to ale několik zásadních … Pokračování textu Jak na Apple HomePod (mini): Jak vypnout vibrace a upozornění na přiblížení iPhone k HomePod Mini (16)

Jak na Apple HomePod (mini): Ovládání chytré domácnosti přes ShortCuts (14)

Jednu věc k HomePodu je dobré popsat samostatně – využití Zkratek. Siri umožňuje spouštět zkratky/ShortCuts (na iPhone, iPadu, Apple Watch, prostě všude kde je Siri, takže i na HomePodech). Což například znamená i to, že můžete ovládat chytrou domácnost (Jak na Apple HomePod (mini): Chytrá domácnost (8)) co není přímo svolná … Pokračování textu Jak na Apple HomePod (mini): Ovládání chytré domácnosti přes ShortCuts (14)

Jak na Apple HomePod (mini): Co Homepod neumí (13)

Neumí česky, ale to jsme si už říkali v jednom z dřívějších dílů. Počet jazyků je omezený, což je docela škoda. Na druhou stranu Alexa ani Google také neumějí česky. To, že neumí česky ale znamená i to, že předčítání (SMS, web, ..) není použitelné.

Jak na Apple HomePod (mini): Telefonování a posílání zpráv (10)

Přes HomePod je možné telefonovat, klasicky „Hey Siri, call“ a doplňte jméno (co je, samozřejmě, ve vašich kontaktech) nebo číslo. Stejně jako váš telefon či sluchátka reaguje i na nastavené rodinné vazby. Samotné volání samozřejmě jde skrz váš telefon, ale HomePod poslouží jako reproduktor i mikrofon.

Jak na Apple HomePod (mini): Chytrá domácnost (8)

HomePod (velký i malý) se dá používat pro ovládání chytré domácnosti. Je nutné aby zařízení byla kompatibilní s Apple HomeKit a měli jste je (samozřejmě) nastavené v Domácnost/Home. Je možné nastavovat i Scény/Scenes– co jsou (paradoxně k názvu) sekvence/řetězce povelů co nastaví jedním povelem více zařízení

Jak na Apple HomePod (mini): Ovládání HomePodu z iPhone/iPadu/Macu (6)

Homepod je možné ovládat z ovládacího center (Control Center)za předpokladu, že váš telefon je na tom samé WiFi jako Homepod (trochu otravné, uvážíte-li že Apple toto nepotřebuje). Stačí podržet prst na Hudbě/Music kde najdete možnost přepínat mezi ovládáním telefonu a HomePodu (Control Other Speakers & TVs).

Jak na Apple HomePod (mini): Zprovoznění, změna WiFi, Nastavení a jak aktualizovat (1)

Apple na konci roku 2020 přišlo s menším (a hlavně cenově přijatelnějším) modelem chytrého reproduktoru Apple Home Pod Mini,  v polovině ledna se zadařilo a Alze dorazilo pár kusů, takže je čas se podívat další zařízení do chytré domácnosti. HomePod Mini má samozřejmě předchůdce, klasický HomePod. Ten je ale více … Pokračování textu Jak na Apple HomePod (mini): Zprovoznění, změna WiFi, Nastavení a jak aktualizovat (1)