@365tipu

Jak na Apple HomePod (mini): Intercom (9)

Více HomePodů v domácnost má další výhodu – pokud v Nastavení máte aktivní Intercom tak můžete požádat HomePod o „tlampač“ na všechna zařízení. Podle natavení je to dokonce možné aktivovat i když nejste doma. Pak už jenom použijte „Hey Siri Intercom“ a doplnit co má být sděleno. Můžete i pomocí „Hey Siri, ask everyone“ což jde použít i pro konkrétní cílení na určitý HomePod (jako „Hey Siri, ask the kitchen“).

Na přes Intercom posílané zprávy jde odpovědět pomocí „Hey Siri, reply“ a lze doplnit i konkrétní místo kam odpovídat přes „Hey Siri, reply to the livign rom“.

Pokud v Nastavení pro HomePod a Intercom nevidíte jak nastavit možnost užívání pro členy vaší domácnosti tak jste je nejspíš k domácnosti nepřidali (V Domácnost/Home vyvolejte menu na ikonce vlevo nahoře – kliknutí – a vyberte Nastavení/Home Settings. tam uvidíte Lidé/People a možnost Pozvat uživatele/Invite People. O kus níž je pak volba Intercom a  možnost aktivovat pro jednotlivé členy domácnosti.

Pozvání musí potvrdit, pak jim můžete umožnit používat Intercom – tady narazíte na další pro Apple typické nedodělky – pozvanému přijde pozvánka, on ji odklikne, Domácnost/Home se ho zeptá zda smí používat GPS a tím to skončí. Přitom je potřeba ještě jít do Domácnost/Home, kliknout na ikonku nehoře vlevo (je na ní symbol) a tam potvrdit pozvání. Čímž to ale nekončí, protože pozvaný bude mít v Home dvě domácnosti – jednu co mu Home vytvořilo samo a druhou, správnou, do které je pozvaný.

Aktivace pro Intercom pak pozmění hlavní stránku Domácnost/Home – v pravém horním rohu se objeví ikonka pro hlasovou zprávu a budete moci poslat přes Intercom namluvený vzkaz z iPhone či iPadu – kliknete, začne se „nahrávat“ a pokud kliknete na Hotovo/Done dojde k odeslání. Křížkem můžete předčasně zrušit. Dorazí to jak na Homepod(y), tak na telefon/tablety členů.

Trápení s dalšími členy domácnosti ale bude pokračovat – některým se prostě ikona neukáže – tady opět platí, že musíte počkat (nikdo vám neřekne jak dlouho) než dojde k synchronizaci – v Domácnost/Home se vám pak objeví „Vítejte v domácnost“ a bude k dispozici kouzelník kde je i nastavení rozpoznávání nového hlasu. Po dokončení už Home bude mít vpravo nahoře tolik potřebnou ikonku.

PS: Intercom je v HomePodu od verze 14.1 a vyžaduje i iOS/iPadOS 14.

PPS: Screenshoty jsou převážně z iPadu. Je tam mírně jiné vyvolávání menu

Další díly série Jak na Homepod (mini)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky