@365tipu

TIP#1808: Jak z Mac OS odstranit Flash

S lednem 2021 definitivně skončil Flash. Což je dost významný důvod, proč ho (také definitivně) odstranit všude, kde jste to ještě neudělali. Jedno z míst může být i Mac OS.

Na Mac OS k odstranění použijte Flash Player uninstaller od Adobe. Nejprve ukončete všechny prohlížeče, které na Macu/MacBooku máte otevřené a spusťte stažený odinstalátor a zvolte Unistall

Poté co skončí činnost, můžete smazat následující složky

  • /Library/Preferences/Macromedia/Flash\ Player
  • /Library/Caches/Adobe/Flash\ Player

Poslední co musíte udělat, je restart počítače.

Ověření odinstalace ale i ověření zda vůbec Flash máte

Chcete-li si po restartu ověřit odstranění tak můžete na této stránce od Adobe. Tuto stránku můžete použít i předtím, než se pustíte do odinstalace – možná ani v Mac OS Flash nemáte.

Pokud budete stránku otevírat v Chrome, řekne vám i zda je Flash v Chrome povolen či zakázán.

TIP: Flash dlouhodobě patřil k věcem, které bylo nutné odstraňovat z Windows. Včetně některých dalších věci. Blíže v Věci, které byste velmi rychle měli odstranit z Windows a  Jak zakázat Flash ve vašem prohlížeči. A klidně to udělejte, on opravdu není potřeba

Flash přímo v prohlížečích

Komplikace se ale ještě objeví v tom, že některé prohlížeče (Chrome a Firefox například) mají Flash zabudovaný. K tomu abyste v nich Flash neměli by mělo stačit aktualizovat na poslední verzi (například ve Firefoxu od verze 85 už Flash Player není)

V Chrome a Microsoft Edger se podívejte do Nastavení/Settings -> Ochrana Soukromí a zabezpeční/Privacy a Security -> Nastavení webu/Site Setting -> Obsah/Content -> Flash. Můžete tam aktivovat Blokovat webům spouštění obsahu Flash/Block sites from running Flash.

V nejnovějším Chrome (a nejspíš i Microsoft Edge) by už ale Flash měl být také zakázán.

TIP: Další tipy a triky pro Mac OS najdete v  Jak na Mac OS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky