Jak si na Mac OS pořídit Adobe Flash Player

Chcete slyšet jednu jasnou věc hned na začátek? Žádný Flash Player si nepořizujte, už roky není potřeba (a v lednu 2021 ho navíc Adobe definitivně pohřbilo) a celou dobu to byla jedna z nejvíce nebezpečných věcí, kterou jste mohli (ve Windows, jasně) mít. Navíc definitivně končí.

Pokud prostě z nějakého důvod Flash na Mac OS potřebujete tak ještě před nějakou chvíli ho bylo možné snadno stáhnout klasicky z get.adobe.com/flashplayer/

Dnes se tam zobrazuje už jen varování o ukončení Flash Playeru a dostat se ke stažení samotného Flash Playeru je prakticky nemožné (v Safari). Půjdete-li tam v Chrome (a asi i Firefoxu), tak ještě stále máte šanci na stažení – dostanete DMG balíček.

Důvod je ten, že k 31. prosinci 2020 ale Flash Player definitivně končí a Adobe bude uživatele mající Flash player nainstalovaný vyzývat k odstranění Od 2021 už nebudou k dispozici žádné nové verze, ale hlavně ani žádné bezpečnostní opravy. Zároveň dojde k odstranění možnosti Flash z Adobe.com stáhnout a Flash obsah bude v přehrávači blokovaný.

Instalace Flash Playeru do Mac OS nezajistí funkčnost v prohlížečích – ty dnes Flash Player mají vypnutý a případné zapnutí je nutné ručně. V některých byl zabudován, ale i to končí a Flash mizí i tam.

To zda máte v Mac OS Flash Player můžete poznat v Předvolby systému/System Preferences – pokud tam je ikonka pro Flash, tak ho máte.

TIP: Další tipy a triky hledejte v  Jak na Mac OS