Co je nového ve watchOS 7

S iOS 14 dorazil nový operační systém i pro Apple Watch. Sedmá verze toho sice nemá tolik nového, ale pár změn je podstatných.

Sleep Tracking neboli sledování toho jak spíte bylo doposud nutné řešit přes samostatné aplikace. V Ovládacím centru je nová ikonka pro aktivování nočního klidu (ikonka postele, stejnou najdete na iPhone). Deaktivace nočního klidu vyžaduje otáčení korunkou. Hodit se může  Jak se nenechat budit v noci hodinkami od Apple (Apple Watch)

Nově můžete sdílet ciferník (Watchface) včetně nastavení komplikací (ano, tohle je ten nesmyslný název pro různorodou funkčnost na cifernících) s přáteli či rodinou. Stále není možné aby někdo jiný než Apple vytvářel ciferníky. Komplikací nabízených aplikacemi nově může být víc než jenom jedna. A dorazilo pár nových ciferníků.

TIP: Pokud vaše hodinky ještě nemají nový watchOS 7 tak mrkněte do  Jak aktualizovat Apple Watch?

Došlo k přejmenování Activity App na Fitness – tedy alespoň to tvrdí Aple i zahraniční media. Na mých hodinkách k tomu nedošlo.

Hodinky nově detekují jak kvalitně si myjete ruce. Vyvolat se mi to prozatím nepodařilo. Vypnout je to možné na iPhone ve Watch aplikaci. Naštěstí.

Pokud máte děti vybavené Apple Watch, tak nově můžete v iPhone spravovat více Apple Watch a pokud jde o ty vybavené SIM kou a konektivitou, tak je děti mohou používat i bez iPhone. V Česku samozřejmě nikoliv, není podporováno mobilními operátory. Hledejte Family Setup.

Nové jsou i Apple Watch šesté série kde hlavní novinkou je měření hladinky kyslíku v krvi a o pár desítek procent rychlejší procesor. Což, popravdě, stejně nejspíš nepoznáte. Dostupné jsou i Apple Watch SE u kterých není měření tepu a jsou levnější.

TIP:  Jak zabezpečit Apple Watch?

V Activity/Aktivita je úplně dole nová volba Změnit cíle/Change Goals.

Mapy od Apple na hodinkách mají cyklistickou navigaci (protože ji mají mapy na mobilu). V Česku pochopitelně nefunguje. A když už jsme u map, Google Mapy jsou zpět (Jsou Mapy Google dostupné pro Apple Watch? Jaké další mapy je možné mít na hodinkách)

TIP:  Tipy a triky pro Apple iOS obsahují i pár dalších tipů pro Apple Watch