TIP#1467: Jsou Mapy Google dostupné pro Apple Watch? Jaké další mapy je možné mít na hodinkách

Špatná zpráva, pokud máte rádi mapy od Google (Google Maps). Někdy na počátku roku 2017 Google své mapy pro hodinky od Apple ukončil a nemůžete je tedy mít. Uvedl je přitom v září 2015.

20191018_165516128_iOS.pngPokud chcete na hodinkách od Apple používat mapy tak základní přirozená možnost jsou Apple Maps (Apple Mapy). Jsou v jedné věci dokonce schopnější než byly ty od Google – můžete na hodinkách vidět i mapu jako takovou. Vyvolat je můžete buď přímo spuštěním aplikace nebo kliknutím na adresu ve zprávách (a samozřejmě hlasovým povelem). Zajímavý na nich je i vibrující efekt ve směru kam byste měli zabočit. Fungovat bude i spuštění map na iPhone – na propojených hodinkách se začnou objevovat navigační pokyny.

20191018_165528511_iOS.pngAlternativou může být Citymapper Transit Navigaton, ale tam je primární účelem navigace v dopravě ve městě (Prahu nehledejte, neumí ji).

Topo Maps+ jsou dobré pro ty co chodí hodně po vlastních, jak název napovídá, obsahují topografické mapy. Jednotlivé mapy se stahují a (hlavně) kupují. Zda tam najdete nějaké české/slovenské netuším.

ViewRanger: Hike, Ride or Walk je podobný, tedy spíše pro chození a ježdění na kole/koloběžce. Opět platí, že většina obsahu zde bude placená.

TIP: Skočte do Jaké alternativy jsou pro Mapy Google (Google Maps)? pro přehled mapových aplikací pro počítače a mobily

Zajímavý příklad jsou Poison Maps – North America nemající nic společného s jedem (poison) ale s POI (Points of Interest). Ale jak název napovídá, jde pouze O Severní Ameriku.

MAPS.ME vypadá zajímavé, navíc je podle popisků zdarma (můžete zaplatit pro odstranění inzerátů). Jak je na tom ale s podporou Česka prozatím nevím.

Sygic Travel Maps stačí stáhnout na iPhone a na Watch se objeví potřebná aplikace.

Nějaké další nápady, zkušenosti nebo doplnění? Dejte vědět, mailem (365tipu@gmail.com) nebo na Twitteru (@365tipu).

TIP: 📱 Tipy a triky pro Apple iOS obsahuje i další tipy pro Apple Watch, ale hlavně množství tipů pro iPhone a iPad