@365tipu

TIP#1467: Jsou Mapy Google dostupné pro Apple Watch? Jaké další mapy je možné mít na hodinkách

Někdy na počátku roku 2017 Google své mapy pro hodinky od Apple ukončil a nemohli  jste jemít. Uvedl je přitom v září 2015. Dobrá zpráva je, že v září 2020 se mapy od Google pro Apple Watch vrátily.

20191018_165516128_iOS.pngPokud chcete na hodinkách od Apple používat mapy tak základní přirozená možnost jsou Apple Maps (Apple Mapy). Jsou v jedné věci dokonce schopnější než byly ty od Google – můžete na hodinkách vidět i mapu jako takovou. Vyvolat je můžete buď přímo spuštěním aplikace nebo kliknutím na adresu ve zprávách (a samozřejmě hlasovým povelem). Zajímavý na nich je i vibrující efekt ve směru kam byste měli zabočit. Fungovat bude i spuštění map na iPhone – na propojených hodinkách se začnou objevovat navigační pokyny.

20191018_165528511_iOS.pngAlternativou může být Citymapper Transit Navigaton, ale tam je primární účelem navigace v dopravě ve městě (Prahu nehledejte, neumí ji).

Topo Maps+ jsou dobré pro ty co chodí hodně po vlastních, jak název napovídá, obsahují topografické mapy. Jednotlivé mapy se stahují a (hlavně) kupují. Zda tam najdete nějaké české/slovenské netuším.

ViewRanger: Hike, Ride or Walk je podobný, tedy spíše pro chození a ježdění na kole/koloběžce. Opět platí, že většina obsahu zde bude placená.

TIP: Skočte do Jaké alternativy jsou pro Mapy Google (Google Maps)? pro přehled mapových aplikací pro počítače a mobily

Zajímavý příklad jsou Poison Maps – North America nemající nic společného s jedem (poison) ale s POI (Points of Interest). Ale jak název napovídá, jde pouze O Severní Ameriku.

MAPS.ME vypadá zajímavé, navíc je podle popisků zdarma (můžete zaplatit pro odstranění inzerátů). Jak je na tom ale s podporou Česka prozatím nevím.

Sygic Travel Maps stačí stáhnout na iPhone a na Watch se objeví potřebná aplikace.

TIP: 📱 Tipy a triky pro Apple iOS obsahuje i další tipy pro Apple Watch, ale hlavně množství tipů pro iPhone a iPad

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky