@365tipu

TIP#1716: Jak zjistit verzi Apple AirPods/AirPods Pro a jak aktualizovat firmware

Apple AirPods a AirPods Pro mají vlastní firmware, tedy software starající se o jejich funkci, které je možné aktualizovat.  Má to pár pro Apple typických vlastností – není až tak jasné kde vlastně zjistit jakou verzi máte a už vůbec není možné aktualizovat ručně. Ale vezměme to popořadě.

Zjistit verzi firmware vašich AirPods/AirPods Pro je poměrně snadné. Jděte do Nastavení/Settings -> Obecné/General -> Informace/About a pokud jsou vaše sluchátka připojená k telefonu tak tam najdete položku s názvem vašich sluchátek. Na tu kliknete a dozvíte se vše potřebné. Dostupné je to pouze pokud jsou sluchátka připojená.

Připojení vašich sluchátek můžete vynutit (vedle toho že je máte v uchu) tak, že je budete mít v obalu, přiblížíte ho k telefonu a otevřete kryt – na displeji se vám objeví stav baterie a na výše popsané místě bude k dispozici ona informace.

TIP: Zlobí sluchátka Apple AirPods? Co zkusit pro nápravu

Jak aktualizovat firmware sluchátek je složitější. Nemůžete to vyvolat ručně ale můžete se pokusit telefonu pomoci v tom, aby to udělal „sám“. Dejte sluchátka do pouzdra, pouzdro připojte k napájecímu kabelu a ponechte blízko vaše telefonu. Pak prostě čekejte. Jak dlouho vám nikdo neřekne, tohle je jedna z těch věcí, které si Apple dělá podle svého. Osobně vyzkoušeno při psaní tohoto tipu, ještě než jsem ho dopsal, bylo aktualizováno.

Nedozvíte se ani zda k aktualizaci došlo, musíte se jít znovu podívat na verzi.

V polovině září Apple uvolnilo nové firmware pro AirdPods a AirPods Pro – verzi 3A283 (takže pokud vaše sluchátka mají toto číslo, máte je aktuální). Předchozí verze pro AirPods byla 2D15, pro AirPods Pro to bylo 2D27.

Vrátit zpět případnou aktualizaci co se nepovedla není možné.

TIP: Nejvíce užitečné tipy a triky pro Apple AirPods a AirPods Pro už zmiňovalo jak aktualizovat ale je vhodné to osamostatnit. Najdete tam ale řadu dalších užitečných tipů pro Apple AirPods/AirPods Pro.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky