@365tipu

TIP#2154: Jak poznat, jestli vaše AirPods jsou pravé a nikoliv fake 

Apple AirPods jsou masově kopírovaný výrobek. Je běžné, že si můžete koupit sluchátka, která vypadají přesně tak jako originál, jen je vyrábí někdo jiný a jmenují se mírně jinak. Mimo to si také můžete koupit AirPods a ve skutečnosti dostat od prodejce právě nějakou takovou kopii. Může to být na Facebook MarketPlace či jinde, kde nakupujete od “lidí”. Ale může to být i na e-shopech, kam se dostanete přes masivně se šířící reklamu. 

Nejsnazší cesta jak poznat pravost AirPodů je … vložit sériové číslo do Check Your Service and Support Coverage (týká se i dalších produktů od Apple). 

Pokud jsou AirPody skutečně od Apple, tak vám je služba najde a dozvíte se případně i jak je to s zárukou.

Sériové číslo AirPodů připojených k iPhone najdete v Nastavení/Settings -> Bluetooth -> (i) u Airpodů. Na výše uvedeném webu ho prostě zadejte (nemusíte dodržovat velikost písmen). Pokud ho služba najde, jsou nejspíš pravé – ve většině případů by vám mohla i sdělit, kdy jste si je koupili (nebo je koupil první vlastník) a jak je to se zárukou. 

Druhé místo, kde můžete najít sériové číslo, je na pouzdře – otevřete ho a sériové číslo je vlevo nahoře v odklopeném krytu. Připravte si ale lupu, protože přečíst to jen tak nejde.

Jak to poznat jinak? 

Popravdě jen tak díváním těžko, Napodobeniny jsou velmi velmi zdařilé – ale první poznávací znamená bývá cena. Apple AirPods prostě stojí tolik kolik stojí a nekoupíte je nikde levněji.

Druhá častá věc u napodobenin je, že nemají nabíjení přes Lightning kabel. 

Třetí co může pomoci je bedlivě prozkoumat vzhled – může jít o mírné změny. Jinou barevnost. Pouzdro či samotná sluchátka mohou být méně dokonalá. Ať už na první omak či pohled “levný” plast, špatně lícující přechody.

Často se stává, že napodobenina sice má na zadní straně pouzdra párovací knoflík, ale ten není přesně v rovině s pouzdrem – může být zapuštěný, koukat ven, při přejetí se může hýbat. 

Vhodné poznávací znamení také je, že pravé (spárovaná) AirPods můžete v blízkosti telefonu otevřít a na displeji se objeví informací o stavu nabití pouzdra i sluchátek (obrázek výše) – nepravá tohle neumí.

Připojené fake AirPods sice najdete v Nastavení/Settings -> Bluetooth, ale po kliknutí na (i) se nezobrazí více informací než jen základní Typ zařízeni/Device Type a Zapomenout toto zařízení/Forget this device. Originály právě zde mají nastavování další funkčnosti. 

Stejně tak nepravá není možné připojit do Najít/Find My

Další tipy týkající se Apple AirPods

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky