@365tipu

TIP#2081: Jak k Mac počítači připojit Apple AirPods

AirPods a párování se zařízením od Apple je další hezká ukázka společného ekosystému – pokud máte AirPods/AirPods Pro již spárované s vaším iPhone/iPadem, tak na Mac počítači či MacBook notebooku nemusíte nic dělat. Informace o vašich sluchátkách jsou totiž součástí iCloudu a váš Mac/MacBook je bude znát a ukáže je v Bluetooth menu – podmínka samozřejmě je, abyste používali všude stejné Apple ID a měli aktivní Handoff.

Připojení sluchátek

Nechte sluchátka v nabíjecím pouzdře a v blízkosti počítače (musím samozřejmě mít zapnuté Bluetooth) pouzdro otevřete. Pak už jenom klikněte na Bluetooth ikonku (nebo si otevřete Bluetooth nastavení přes Jablíčko >  Předvolby systému), vyberte vaše AirPods a klikněte

Pokud už máte připojeno, tak kliknutí odpojuje. Což uděláte i tím, že je dáte do krabičky a zavřete víčko.

Stav nabití vám to bude ukazovat po připojení pod ikonkou Bluetooth.

V nastavení si můžete v Připojovat k tomuto Macu (screenshot níže) můžete zvolit mezi automaticky (výchozí nastavení) nebo Při posledním připojení k tomuto Macu a a automatické je tím i navíc přepínání – s tím si ale nejspíš užijete víc trápení než užitku a budete to chtít vypnout – viz Jak na iPhone/Mac vypnout automatické přepínání (AirPods) sluchátek

Pokud budete chtít sluchátka přejmenovat, tak musí být připojena v nastavení v Bluetooth si vyvolejte menu (control+kliknutí) a najdete tam i Přejmenovat.

Na stejném místě je pak možné najít i Odstranit pokud budete chtít zrušit párován.

Párování AirPods s Mac OS

Pokud jste doposud nespárovali nebo se vám neukazují, tak je to také snadné, stejně jako na iPhone. Otevřete si Jablíčko >  Předvolby systému -> Bluetooth. Pak už klasicky otevřít pouzdro (se sluchátky uvnitř) a  držet tlačítko na zadní straně pouzdra dokud světélko nezačne bílé blikat (= sluchátka jsou v párovacím režimu). 

TIP: Zlobí sluchátka Apple AirPods? Co zkusit pro nápravu

Mělo by to způsobit, že se objeví na Macu a vy můžete kliknout na Připojit/Connect.  Můžete povolit „Hey Siri“ (pokud to zařízení podporuje) a tím párování a připojování máte hotové.

Při připojených sluchátek je v Bluetooth aplikaci (té přes Jablíčko->) vedle nich možnost Options/Volby – najdete tam automatickou detekci ucha, nastavení funkcí tlačítek, u AirPods Pro i volbu stylu přepínání mezi Potlačení hluku/Režim Propustnost/Vypnuto.

V Bluetooth menu je také možné sledovat stav baterií a samozřejmě je tam Odpojit/Disconnect

Pokud máte připojených víc zvukových zařízení, tak přepínat jde přes ikonku reproduktoru v menu.

TIP: Nejvíce užitečné tipy a triky pro Apple AirPods a AirPods Pro

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky