TIP#1695: Jak nainstalovat Fortnite?

Ptáte se proč vydávat tip o něčem tak triviálním jako je instalace hry jménem Fortnite? Důvodem je to, že se Epic Games rozhodli žalovat Apple poté, co je Apple (i Google) vykopli z App Store (Google Play). Fortnite tak nenajdete v Google Play ani App Store. Takže je čas ukázat jak si ho pořídit jinde. Tam kde to jde.

Ve Windows se Fortnite instaluje snadno, nikdo vás tam neomezuje, takže stačí zajít na www.fortnite.com a tam pokračovat. Fortnite se do počítače instaluje přes Epic Games Installer (ten se stará i o aktualizace). Budete potřebovat nějakých 90 GB volného místa a o něco méně dat budete muset stáhnout.

Na Android budete Fortnite moci dostat přes sideloading a nemusíte nic složitě hledat, Epic Games mají na webu Fortnite pro Android. Odtamtud můžete bezpečně stáhnout EpicGames.APK a to nainstalovat a spustit. Po spuštění si vyberte Fortnite ke stažení a instalaci.

POZOR! Nestahujte Fortnite pro Windows ani Android z jiných míst než od Epic Games. Popularitu Fortnite a nové problémy velmi rychle využijí autoři virů.

Na iPhone nebo iPad to bude problém. Jedině pokud by Epic Games zpřístupnili IPA pro sideloading, ale to by asi dlouhé trvání nemělo, Apple by jim to velmi rychle znemožnilo a navíc by takto stažené Fortnite fungovalo jen po omezenou dobu. Prostě máte něco od Apple, takže smůla.  Nepomůže tady ani jailbreak protože Fortnite není pro iOS nijak samostatně dostupné. Pokud Fortnite na mobilu/tabletu máte, tak prozatím fungovat bude.

Pokud jste již Fortnite dříve na telefonu či tabletu měli? Pak je to jednoduché, najděte si ho v pořízených aplikací a budete ho moci stáhnout. Prozatím to je klasicky možné, co se stane až se Apple a Epic Games pohádají ještě více je otázka. Najdete v App Store -> váš profil (vpravo nahoře) -> Koupené -> Moje nákupy a můžete použít vyhledávání.

Fortnite pro Mac je možné získat jako .DMG soubor přímo od Epic Games na této stránce (kde jsou i verze pro Windows a Android)

Fortnite pro Xbox je klasicky v Microsoft Store, stejně tako jako Fortnite pro PlayStation je v tamním Play store. Platí to i o Fortnite pro Nintendo Switch si pořídíte přímo na Switchi v obchodě.

TIP: Nákupní rádce: Koupit herní konzoli nebo herní počítač?