@365tipu

TIP#1543: Jak na iPhone/iPadu mít na displeji prázdná místa a lépe uspořádané ikonky? Dají se vytvořit průhledné ikony?

Jednu věc musím přiznat. iPad mám od zcela prvního modelu a celé ty roky mně nesmírně irituje to, že se ikonky na „ploše“ (displeji) samovolně přeskupují a není možné to co je celé ty roky možné na Androidu – napevno umístit ikonky na vybraná místa na displeji.

V Jak nejlépe uspořádat ikonky aplikací na iPhone či iPadu? o tom už byla řeč dříve a sám jsem si za ty roky pomohl tím, že prakticky nikdy nemám plně zaplněný každý z „displejů“ – nechávám tam volné místo, abych nedoplatil na to, že se Apple při přesunu ikonek rozhodne všechno přeházet a odsunout na vedlejší displej. Čas od času bych ale docela uvítal, kdyby se daly ikony lépe uspořádat než jenom nechat být ať si s tím iOS dělá co chce.

Jedna možnost tu ale ještě je – můžete vytvářet prázdný prostor pomoci „falešných“ ikonek a dosáhnout tak alespoň trochu kýženého efektu. Jeden z postupů je popsaný v How to create blank icons on your iPhone, no jailbreak required a bez mučení se přiznám, že ho nějak podstupovat nechci, je to poněkud komplikované – musíte totiž udělat screenshot plochy a z něj poté vyrobit nové ikonky – které budou vlastně obsahovat totéž co pozadí a tím pádem budou „neviditelné“. Nesmíte ovšem pozadí změnit, protože pak to přestane fungovat. A nesmí vám vadit, že to občas nebude fungovat 100%. Založené je to na existenci iempty.tooliphone.net (není samozřejmě jediné, viz například ještě www.makeovr.io)

TIP: V App Library na iPhone se všemi aplikacemi a jak nemít aplikace na ploše najdete zajímavou novinku v iOS 14 pro iPhone.

Druhá možnost jak mít to co umí Android je ale ještě komplikovanější, je potřeba jailbreak. Tam je pak možné aby existovaly nejen průhledné ikonky (opravdu ikonky) ale je možné mít i podstatně lépe použitelné ikonky na displeji. Třeba přes Flex 3

Třetí možnost je k nalezení na  david-smith.org/blank.html a můžete ji použít, pokud budete mít černé pozadí na ploše – tuhle adresu stačí přidat na plochu (to jde mimochodem dělat jenom z Safari a jde o Jak na iPhone/iPad přidat web přímo na plochu) jako každou jinou webovou adresu. Jen má černou ikonu a do popisku dává znaky, které nejsou vidět, takže se neobjeví pod ikonou. Jediná vada je ono černé pozadí – na iPadu to vypadá dost depresivně.

Pokud nemáte k dispozici černé pozadí tak David Smith vám to usnadní zde (ale mělo by být ve vašem iPhone i iPadu). A pokud chcete vědět jak to vypadá na pozadí co není černé, tak se koukněte do fotky v záhlaví – je tam část screenshotu z iPadu s jednou černou ikonkou co nemá jméno.

TIP: Už jste zkusili jak vypadá iPhone/iPad s bílým pozadím? Klasicky si musíte něco takového stáhnout, Apple stále neumožňuje prostě nastavit barvu. Nebo zkuste třeba tady kde s tím dělají ještě nějaká další kouzla. Nebo tady pro jiná kouzla (jestli ještě fungují v iOS 13 jsem ale nezkoušel)

Podobné jako předchozí na to jde Launch Center Pro. kde je to samozřejmě jedna z funkcí.

S příchodem iOS 14 je možné si vzhled iPhone hodně přizpůsobit. Návod najdete v Jak si přizpůsobit vzhled iPhone pomoci fotografií, vlastních ikon a widgetů

PS: 📱 Tipy a triky pro Apple iOS je místo, kde najdete další tipy a triky pro iPhone, iPad a Apple Watch

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky