@365tipu

TIP#2140: Jak na iPhone/iPadu dostat jednu aplikaci na víc obrazovek

Pokud se nepletu, tak možnost dát jednu aplikaci na víc obrazovek se objevila až v některé z posledních aktualizací iIOSu/iPadOSu. Je to šikovné, pokud si jednotlivé obrazovky s ikonami vytváříte podle nějakého druhu činnosti. 

Nejsnazší cesta jak to udělat je využít App Library – najděte si potřebnou aplikací a podržte na ikonce prst (dokud se neobjeví menu nebo se nezačne kývat). Pak už jenom přetáhněte ikonku tam kde ji nově chcete mít. 

Druhá cesta je nalezení přes Spotlight – stačí vyhledat aplikaci a použít výše popsaný postup – tedy podržet prst na ikonce a poté přetáhnout kamkoliv chcete.

Narazíte na jediné omezení – na jedné obrazovce “nejde” mít dvě ikonky téže aplikace – pokud tam přidáte další, tak ta co již existuje se přesune na další obrazovku (případně zmizí, pokud máte novější iOS). Paradoxní ale je, že můžete již existující přesunout na některou z předchozích obrazovek, novou odložit na poslední obrazovku a pak tu předchozí přesunout k nově přidané/či kamkoliv jinam. 

Pár tipů věnujícícg se uspořádávání “ploch” na iPhone/iPadu (připravte se ale na to, že cokoliv vyrobíte, tak při nejbližší příležitost to Apple pře-usporádá podle svého):

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky