@365tipu

TIP#1533: Jak přesvědčit Siri aby volala správně kontakty a jak pomocí Siri vytáčet

Se Siri se dá užít spousta legrace pokud ji chcete používat pro vytáčení čísel. Hodí se to velmi v autě, ale třeba i v zimě, kdy se vám nechce brát do ruky telefon. Stačí použít „Siri call jméno“ a váš telefon vytočí dané jméno co máte uložené v kontaktech. Tedy, je tu velké riziko, že vytočí někoho zcela jiného, případně že se vás Siri začne ptát, koho tím vlastně myslíte.

Problém je především v češtině, které Siri nerozumí – česká jména v kontaktech ji dělají potíže. Úplně marné to není, dost často se trefí, ale čas od času vznikají vtipné omyly, kdy vytočí něco co nechcete. Některé česká jména (a zejména příjmení) nerozezná vůbec. Problém nastává i v duplicitních kontaktech, není tam jasné koho z nich vlastně chcete.

Řešení to má několik, všechny jsou ale poněkud pracné.

1) Siri můžete naučit který z vašich kontaktů je manžel, manželka (husband, wife), otec (dad, father), matka (mother), dcera (daughter), syn (son), bratr (brother), sestra (sister) a dokonce i šéf (boss). Prostě jí řeknete „jméno kontaktu is my vztah„.

2) Vztah ke kontaktu můžete nastavit také ručně – najděte si v kontaktech sebe, vyvolejte Edit/Opravu a najděte Add related name/přidat blízkou osobu políčko – tam můžete přidat typ vztahu (je jich docela dost) a pak z kontaktů vybrat kdo k tomuto vztahu patří.

Takto nastavené vztahy pak můžete použít pro volání jako (například) „siri call my wife

3) Každý kontakt má možnost vyplnit nickname/přezdívku – můžete si tam zadat cokoliv se vám bude líbit a Siri pak bude i toto políčko brát v potaz – vy pak můžete používat „siri call přezdívka„. Samozřejmě české přezdívky nejsou ideální, chce to anglické. A vlastně si sem můžete dát třeba „wife“, „my love“ nebo cokoliv vám zrovna vyhovuje. Jeden malý tip – zkuste spíše jednoslovné přezdívky. Plus nevypadá, že tohle by se dalo se Siri řešit hlasovým povelem, skutečně to musíte opravit/přidat v Kontaktech.

4) Další co můžete přidat ke kontaktu je výslovnost jména/příjmení – tohle políčko nemusí být dostupné rovnou, takže ho možná budete muset přidat přes add field/přidat pole – jsou tam různé varianty, ale tady je nutné dodat, že pro nás mluvící česky tohle moc užitečné není. Plus nutno dodat, že i tohle lze Siri učit hlasovými povely a slouží to hlavně k tomu, aby sama Siri správně vyslovovala jména a příjmení když mluví o daném kontaktu.

TIP: Nejvíce užitečné tipy a triky pro Apple AirPods a AirPods Pro

Pár dalších typů pro volání s pomocí Siri

Pokud má určitý kontakt více čísel, tak funguje „Siri Call kontakt Home/Mobile/Work„.

Pokud chcete vytočit konkrétní číslo tak je to jednoduché „Siri Call/Dial“ a pokračujte číslicemi (pochopitelně v angličtině).

Pokud chcete aby hovor byl s hlasitým příposlechem „Siri Call Jméno on speaker

Dejte si pozor na „siri call me jméno – není to povel k vytočení kontaktu ale říkáte tím, jak vás má Siri oslovovat („siri oslovuje mě/říkej mi“).

PS: Víte o nějakých dalších užitečných věcech týkajících se volání s pomocí Siri? Dejte vědět.

TIP: 📱 Tipy a triky pro Apple iOS obsahují kupu tipů a triků pro iPhone, iPad i Apple Watch.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky