@365tipu

Apple Siri: Se Siri od iOS 11 si už můžete psát, není nutné s ní mluvit. Pomůže vám s překlady

Siri, asistent v iPhone či iPadu, se stále vyvolává dlouhým stisknutím Home tlačítka, stejně jako stále můžete se Siri konverzovat. V češtině nikoliv, v tomhle má náš málo rozšířený jazyk vždy nevýhodu.  Zajímavé na tomhle je, že už někdy v roce 2015 se zjistilo, že Siri možná češtinu připravuje. Tak snad někdy.

2017-09-24 07.48.43.png

Nově si ale v Settings -> General -> Accesibility -> Siri -> Type to Siri můžete zapnout možnost psané konverzace se Siri. Vypne se tím ale možnost hlasové konverzace.

Nově vám také Siri pomůže s překlady, stačí požádat „How to say něco in jazyk„. Dozvíte se překlad, jak psaný, tak mluvený. Překládat můžete pouze  mezi angličtinou, francouzštinou, němčinou, italštinou, španělštinou a mandarínskou čínštinou.

2017-09-24 07.54.58.png

Siri stále můžete vyvolávat i oslovením „Hey Siri“, tohle (a reakci na Home tlačítko) je možné nastavovat v Settings -> Siri & Search. Některé starší modely iPhone a iPadu neumožňují používat „Hey Siri“, pokud nejsou připojeny k napájení. Než začne „Hey Siri“ fungovat, tak si to budete moci (muset) trochu potrénovat.

Při vyvolání Home tlačítkem nezapomeňte, že mluvit na Siri je možné pouze v okamžiku, kdy se ve spodní části obrazovky „pohybují vlny“ – což lze kdykoliv aktivovat stiskem „?“, pokud jste propásli několik sekund po stisknutí Home.  Tedy alespoň takto to tvrdí nápověda od Apple, v iOS 11 otazník takto nefunguje a Siri se znovu aktivuje stiskem barevného symbolu dole uprostřed.

Stále také platí, že Siri je možné používat pouze pokud jste připojení k Internetu.

Používáte-li sluchátka, tak Siri lze aktivovat podržením volacího/středního tlačítka. U Airpods sluchátek dvojitým stiskem tlačítka.

Siri je jedním z míst, kde se vám vnutí klávesnice od Apple a není ji možné přepnout. Takže se nedivte. Viz též Jak je to s klávesnici od Apple na iPhone/iPadu v iOSu. Co je nového v iOS 11?.

2017-09-24 07.47.37.png

V Nastavení Siri si můžete aktivovat i použití Siri při zamknutém telefonu. Užitečné, ale pamatujte na možné bezpečnostní důsledky.

 

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky