@365tipu

Co je nového ve Windows 10 November 2019 Update (verze 1909)

To Jak stáhnout Windows 10 November 2019 Update (verzi 1909) už určitě víte, takže je čas se podívat na to co nová verze Windows 10 v listopadu 2019 přinesla. A nutno hned na začátek dodat, že toho (naštěstí) moc není.

Změny v upozorněních (notifikacích) najdete třeba hned přes Manage Notifications/Spravovat oznámení – dostane vás to do ovládacího panelu, který už znáte (doznal ale menších změn) a ve kterém můžete zapnout/vypnout upozornění od jednotlivých aplikací. A také nastavit kde se upozornění zobrazují.

2019-11-16 17_20_55-Nastavení.png

Jednotlivá upozornění nově mají nově více zaručeno, že na ně bude možné kliknout a opravdu se otevře ta správná aplikace a také je možné přímo na místě vypínat upozornění co už nechcete a přejít na detailní nnastavení jak se mají chovat – tam se Microsoft snaží více vysvětlit co všechno je možné, ale prozatím je to ještě celé stále poněkud zmatené.

2019-11-16 17_15_16-Nastavení.png

Velmi se ale hodí možnost si nastavit formu upozornění – vyskakovací vs. jen v akčním centru a také možnost vypnout otravné zvuky.

2019-11-16 17_04_45-Window.pngDatum/čas v liště nově umožní vytvářet v kalendáři schůzky/události – tedy za předpokladu, že používáte kalendář ve Windows 10, což je samo o sobě dost zvláštní nápad nedávající moc smysl. Na druhou stranu pokud používáte Microsoft Outlook, tak tohle se hodit může.

Vyhledávání v Průzkumníkovi (Explorer) nově hledá i v One Drive. Respektive používá stejné Windows Search jako zbytek vyhledávání ve Windows.

Hlasové asistenty je možné přidávat na zamykací obrazovku – zatím si to není moc na čem vyzkoušet, ale vypadá to, že brzy to bude umět Alexa.

Microsoft slibuje zlepšení životnosti baterie a lepší efektivnost využití napájení pro počítače s „určitými“ procesory. Blíže to ale nerozvádí. Stejně jako uvedli, že nově lépe využívá systémy s více jádry.

Nově je i Windows Ink Workplace – ale tady si asi moc legrace neužijete, pokud nemáte systém s perem.

Start menu nově automaticky rozbaluje levé ikonky (stačí na ně najet kurzorem).

S čím se ve Windows 10 1909 rozloučíte?

Ve Windows 10 features we’re no longer developing může zjistit co Microsoft v rámci nových verzi ruší. Některé věci přímo, některé oznamuje jako ukončené a budou odstraněny v budoucnosti.

Nepřekvapí, že konec čeká My People/People (Lidé). Něco co už dlouho je snadno poznatelné jako zcela zbytečná funkčnost.

Zajímavější je i oznámení blížícího se konce „roamingu“ lišty (Taskbar). Ale divit se nelze, je to jedna z věcí co bylo vždy potřeba spíš vypínat.  Oznámeno už u předchozí aktualizace (1903)

Blíží se i konec podpory WEP/TKIP u Wi.Fi sítí. Od 1909 bude zobrazováno varovaní a v budoucnu podpora kompletně zmizí. Rozhodně dobré rozhodnutí.  Tohle je mimochodem ale oznámeno už od 1903.

TIP: Zdejší ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 je kompletní přehled dostupných tipů a triků pro Windows 10 i starší

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky